Partner serwisu
29 lipca 2015

Przełomowe osiągnięcie: Servier i Cellectis

Kategoria: Z życia branży

Firma Servier i biofarmaceutyczna firma Cellectis poinformowały o przełomowym osiągnięciu w przedklinicznym rozwoju dwóch potencjalnych leków nowej generacji w terapii guzów litych, prowadzonym we współpracy z firmą Servier.

Przełomowe osiągnięcie: Servier i Cellectis

Firma Cellectis specjalizuje się w inżynierii genomu i stosuje opracowane przez siebie techniki do rozwijania produktów do adoptywnej immunoterapii nowotworów (wykorzystujących najlepsze w swojej klasie komórki typu CAR-T).

Współpraca, która rozpoczęła się w lutym 2014 roku, obejmuje badania, rozwój i ewentualne wprowadzenie do obrotu sześciu potencjalnych leków do terapii białaczki i guzów litych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektywności tego sojuszu, który pozwolił nam przyspieszyć badania w obszarze terapii guzów litych – stwierdził dr Mathieu Simon, wiceprezes zarządzający i dyrektor generalny Cellectis.

– Wierzymy, że immunoterapia radykalnie zmieni sposób leczenia nowotworów przerzutowych. Celem Servier jest udostępnienie tych nowych metod leczenia jak największej liczbie pacjentów onkologicznych – stwierdził dr Jean-Pierre Abastado, dyrektor ds. innowacji klinicznych w onkologii w firmie Servier.

Źródło: www.servier.pl

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ