Partner serwisu
05 sierpnia 2015

Oświadczenie PharmaNET: O nas, ale bez nas

Kategoria: Z życia branży

- PharmaNET jest zaskoczony postawą organizatorów konferencji „Eliminowanie patologii z rynku farmaceutycznego”, którzy uniemożliwiają wymianę poglądów między różnymi środowiskami farmaceutów i właścicieli aptek - pisze Związek Pracodawców Aptecznych na swojej stronie www.

Oświadczenie PharmaNET: O nas, ale bez nas

Według PharmaNET organizatorzy konferencji zaprosili – jak piszą na stronie internetowej i w mailach – do udziału w dyskusji na temat rozwoju sieci aptecznych, opieki farmaceutycznej i uporządkowania rynku aptek organizacje społeczne, parlamentarzystów, urzędników Ministerstwa Zdrowia i GIF oraz przedstawicieli samorządu aptekarskiego. Odmówili natomiast prawa uczestnictwa organizacji, która reprezentuje ważną część rynku farmaceutycznego, jakimi są apteki zrzeszone w sieciach, w których zatrudnionych jest kilka tysięcy farmaceutów.

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET zwrócił się do Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, organizatora konferencji, z oficjalną prośbą o umożliwienie mu wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Spotkał się jednak ze zdecydowaną odmową.

„Nasza konferencja nie jest adresowana do Państwa i nieprzypadkowo nie znajdują się Państwo na liście zaproszonych” – napisali ZPA PharmaNET organizatorzy spotkania.

- Szkoda, że organizatorzy konferencji ograniczają debatę publiczną oraz dzielą farmaceutów i apteki na lepsze i gorsze – stwierdza Marcin Piskorski, prezes ZPA PharmaNET.

Źródło: www.pharmanet.org.pl

Fot. www.freeimages.com

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ