Partner serwisu
06 sierpnia 2015

Boehringer Ingelheim i Hanmi Pharmaceutical Co. Ltd będą współpracowały

Kategoria: Z życia branży

Firmy Boehringer Ingelheim i Hanmi Pharmaceutical Co. Ltd ogłosiły zawarcie umowy o licencję wyłączną i o współpracy w celu opracowania preparatu HM61713 – nowatorskiej terapii celowanej trzeciej generacji nakierowanej
na EGFR, wskazanej do stosowania w leczeniu raka płuca z mutacją w genie EGFR.

Boehringer Ingelheim i Hanmi Pharmaceutical Co. Ltd będą współpracowały

Umowa przewiduje również przekazanie praw do sprzedaży preparatu na całym świecie, z wyjątkiem Korei Południowej, Chin i Hongkongu. Na mocy umowy firma Hanmi otrzyma początkową wpłatę w wysokości 50 milionów USD. Ponadto będzie jej przysługiwać prawo do ewentualnych wpłat z tytułu realizacji kolejnych etapów umowy w wysokości 680 milionów USD oraz różnej wysokości dwucyfrowych opłat licencyjnych od przyszłych przychodów ze sprzedaży netto. Umowa podlega zatwierdzeniu zgodnie z ustawą Hart-Scott-Rodino o przeciwdziałaniu praktykom monopolistycznym (Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act), podobnymi wymogami poza USA i innymi zwyczajowymi warunkami finalizacji umów.

– Zawarta z Hanmi Pharmaceutical umowa o licencję wyłączną jest znaczącym krokiem w kierunku realizacji naszej wizji, która zakłada posiadanie w ofercie szerokiej gamy terapii raka płuca, dzięki coraz lepszemu zrozumieniu mechanizmów leżących u podłoża tej niszczącej choroby. Partnerstwo związan z preparatem trzeciej generacji nakierowanym na EGFR powiększa nasze dotychczasowe portfolio leków na raka płuca i potwierdza nasze zaangażowanie w działania na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka poprzez innowacyjne, spersonalizowane terapie – mówi doktor Jörg Barth, wiceprezes ds. terapii onkologicznych w Boehringer Ingelheim.

Preparat trzeciej generacji HM61713 jest nowatorskim, aktywnym po podaniu doustnym, selektywnym nieodwracalnym inhibitorem kinazy tyrozynowej (TKI) dla EGFR (receptora naskórkowego czynnika wzrostu) z mutacją. W tym roku podczas dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) zostały przedstawione międzyokresowe wyniki badania klinicznego fazy I/II, w którym odnotowano wyraźne sygnały świadczące o skuteczności tego preparatu, przy korzystnym profilu bezpieczeństwa. Obecnie trwa badanie fazy II, w którym ocenia się stosowanie tego związku u chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) z mutacjami T790M, u których rozwinęła się oporność na wcześniej stosowane preparaty nakierowane na EGFR. Rozpoczęły się przygotowania do szerszego programu badań klinicznych fazy III, który zostanie uruchomiony w 2016 r.

 

Boehringer Ingelheim

Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 47.700 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii.

Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

 

Hanmi Pharmaceutical Co., Ltd.
Hanmi Pharmaceutical jest międzynarodową firmą farmaceutyczną z siedzibą w Korei, której głównym celem jest opracowywanie i wprowadzanie na rynki nowych produktów farmaceutycznych. Firma jest w pełni zintegrowana, od prac badawczo-rozwojowych (R&D), przez wytwarzanie, po marketing i sprzedaż leków. Spółka inwestuje ponad 20 procent swoich przychodów ze sprzedaży w badania i rozwój (R&D) i prowadzi ponad 20 programów badań klinicznych.

 

Źródło: mat.prasowe Boehringer Ingelheim, fot.: freeeimages

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ