Partner serwisu
07 sierpnia 2015

Do higieny jamy ustnej najlepszy... gryzak

Kategoria: Ciekawostki

Grupa Sanofi i należąca do niej spółka Merial, specjalizująca w ochronie zdrowia zwierząt, 10 lipca b.r. podczas dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Weterynaryjnej w Bostonie w stanie Massachusetts, ogłosiły wprowadzenie do obrotu na terytorium Stanów Zjednoczonych produktu Oravet® - gryzaków do higieny jamy ustnej psów.

Do higieny jamy ustnej najlepszy... gryzak

W gryzakach Oravet zastosowano specjalną technologię o podwójnym działaniu, redukującą tworzenie się płytki i kamienia nazębnego oraz zwalczającą przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust. Zgodnie z wynikami badań, regularna opieka weterynaryjna i domowa pielęgnacja jamy ustnej przeciwdziała licznym schorzeniom rozwijających się u psów.1 Niestety, zaledwie 14% z nich poddawanych jest zabiegom dentystycznym w klinikach weterynaryjnych2, a jedyne 2% właścicieli codziennie szczotkuje zęby swoich pupili3. Właściciele psów często błędnie uznają za normę objawy, takie jak nieprzyjemny zapach z ust, kamień nazębny, ślinotok czy inne przypadłości, nie dostrzegając w nich wczesnych oznak problemów z uzębieniem

Wraz z rosnącą liczbą zwierząt domowych na świecie, wzrasta również potrzeba zapewniania im jak najlepszej opieki - powiedział Carsten Hellmann, dyrektor generalny spółki Merial i wiceprezes wykonawczy grupy Sanofi. - Pełny zaangażowanie wkład w nową kategorię produktów, jaką stanowią gryzaki do higieny jamy ustnej Oravet, pokazuje jak bardzo spółka Merial działa na rzecz zapobiegania chorobom oraz dbania o ogólny stan zdrowia zwierząt. Dzisiaj nasz produkt wprowadzamy do obrotu w Stanach Zjednoczonych, ale spodziewamy się, że gryzaki będą dostępne w innych krajach na początku 2016 r.

Gryzaki do higieny jamy ustnej Oravet to unikatowa i prosta w codziennym stosowaniu metoda, opracowana w celu ułatwienia właścicielom psów przestrzegania zaleceń lekarzy weterynarii w trosce o higienę jamy ustnej ich pupili. Każdy gryzak zawiera delmopinol, innowacyjny składnik opracowany pierwotnie do użytku stomatologicznego u ludzi, na którego stosowanie u zwierząt spółka Merial uzyskała wyłączną licencję. Delmopinol wytwarza barierę zapobiegającą przyleganiu bakterii do powierzchni zębów, języka i dziąseł5,6, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania biofilmu, na którym tworzy się płytka nazębna oraz lotnych związków siarki, odpowiadających za nieprzyjemny zapach z ust. W trakcie żucia ten plastyczny, zwarty przysmak pomaga również ścierać istniejącą płytkę i kamień nazębny.

Źródło: Sanofi

Fot. www.freeimages.com

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ