Partner serwisu
11 sierpnia 2015

Warunki zakupu akcji Bioton najkorzystniejsze i ostateczne

Kategoria: Raporty i analizy

NovoTek Pharmaceuticals – firma farmaceutyczna z Hong Kongu – podwyższyła cenę w wezwaniu na Bioton do 9,00 zł. NovoTek jest zainteresowany nabyciem akcji Bioton jako inwestor strategiczny, by istotnie zwiększyć możliwości rozwoju sprzedaży spółki za granicą.

Warunki zakupu akcji Bioton najkorzystniejsze i ostateczne

Wezwanie zakończy się w dniu 13 sierpnia 2015 r. i jest skierowane do wszystkich akcjonariuszy spółki. To pierwsza oferta zakupu akcji Bioton, która uwzględnia interesy mniejszościowych akcjonariuszy. NovoTek deklaruje, że warunkiem realizacji wezwania jest przekroczenie progu 30% w kapitale Bioton, ale zachowuje prawo do realizacji wezwania także poniżej tego progu. To ostateczne i jak dotychczas najkorzystniejsze na rynku warunki odkupu akcji Bioton.

Bioton może być postrzegany jako firma o ciekawym potencjale – pod warunkiem skutecznej restrukturyzacji aktywów zagranicznych – jednak wciąż to przede wszystkim inwestycja o wysokim ryzyku, obarczona dużym stopniem niepewności i to długoterminowo. Otwarcie nowych rynków i możliwości rozwoju dla Biotonu nie będzie możliwe bez solidnego wsparcia inwestora strategicznego o ugruntowanym doświadczeniu w branży farmaceutycznej. Jako inwestor oferujący w wezwaniu możliwość zakupu akcji Bioton w cenie 9,00 zł – czyli z ponad 50% premią – demonstrujemy nasze poważne zamiary i zaangażowanie. Wierzymy, że NovoTek potrafi stworzyć znaczące perspektywy rozwoju dla Biotonu, jeśli uzyska wystarczający wpływ na przyszły sposób zarządzania spółką. Będzie to jednak możliwe tylko wówczas, gdy w wezwaniu odkupimy ponad 30% akcji spółki – mówi dr Jubo Liu, prezes zarządu NovoTek Pharmaceuticals.

NovoTek Pharmaceuticals jest znaną, szybko rozwijającą się firmą farmaceutyczną, która wprowadza oraz dystrybuuje na terenie Chin oraz Azji i Pacyfiku leki o dużej wartości klinicznej. NovoTek oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie marketingu, prowadzenia badań przedklinicznych, klinicznych, komercjalizacji oraz dystrybucji na terenie Chin oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas 8-leniej działalności NovoTek nawiązał współpracę z 22 znaczącymi podmiotami z 9 krajów na 3 kontynentach. W ofercie spółki znajdują się leki na receptę, leki OTC, wyroby i urządzenia medyczne oraz diagnostyczne w obszarze: endokrynologii, pediatrii, układu sercowo-naczyniowego, dermatologii, onkologii, a także antybiotyki i preparaty przeciwgrzybiczne.

Obecnie zaproponowane warunki w wezwaniu są bardzo atrakcyjne i ostateczne. Nie możemy ich zmienić i nie planujemy kolejnego wezwania. Jak dotąd oferta NovoTek jest jedyną równą dla wszystkich inwestorów i uwzględniającą możliwość realizacji zysków przez mniejszościowych akcjonariuszy – dodaje dr Jubo Liu.

Wezwanie NovoTek Pharmaceuticals na akcje Bioton SA trwa od 31 lipca do 13 sierpnia 2015. Przewidywany dzień zawarcia transakcji na GPW to 18 sierpnia, zaś przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW przypada na 21 sierpnia 2015.

Chiński rynek insuliny to prawie piąta część rynku światowego, wartego ponad 20 mld USD rocznie.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ