Partner serwisu
09 września 2015

Czy wiesz, kto wykreował modę na opaleniznę?

Kategoria: Kosmetyki

Jeszcze 100 lat temu żadna szanująca się kobieta nie wyszłaby z domu bez parasolki, kapelusza, długiej sukni i rękawiczek chroniących skórę przed słońcem. Opalenizna była zarezerwowana tylko dla osób pracujących w polu. Modę na opaleniznę wykreowała w latach 20-tych XX wieku Coco Chanel - zaprojektowała nie tak odległe współczesnym kostiumy kąpielowe i ta moda trwa.

Czy wiesz, kto wykreował modę na opaleniznę?

Pielęgnacji skóry po lecie poświęcone było spotkanie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości 8 września 2015 roku w restauracji „Pod Gigantami”. Wykład o tym jak pielęgnować osłabioną słońcem i wiatrem cerę wygłosiła dr Anna Oborska – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia. 

Z udanego urlopu wracamy wypoczęci, uśmiechnięci i… obowiązkowo opaleni! Nasza psychika kwitnie, a ciało? Jeśli nie jęczy od poparzenia, to i tak potrzebuje gwałtownej regeneracji. W przypadku nie stosowania preparatów z filtrem szczególnie ucierpiały na osoby o jasnej karnacji, których skóra wykazuje mniejszą zdolność do wytwarzania melaniny. Melanina to naturalny filtr chroniący skórę przed działaniem promieniowania UV.

Jak zatem zadbać o osłabioną skórę po lecie?

- Trzeba przede wszystkim pamiętać, że przyjmując spore dawki promieniowania UVA i UVB dostarczyliśmy naszej skórze dużą dozę czynników przyspieszających jej starzenie. Zadbajmy zatem o intensywną regenerację.  Tu z pomocą idą nam preparaty zawierające witaminy E, A i C,  flawonoidy i ekstrakty roślinne.  Pielęgnując skórę po lecie pamiętajmy także o potrzebie intensywnego nawilżenia. Przesuszonej skórze towarzyszy szereg niekorzystnych zmian. Te szkody ograniczymy stosując odpowiednio dobrane kremy  – mówi dr Anna Oborska.

Przemysł kosmetyczny nie ustaje w poszukiwaniu innowacyjnych receptur pozwalających cieszyć się słońcem, ograniczając szkodliwe skutki promieniowania – mamy na rynku szeroką gamę preparatów z filtrem.

O czym trzeba pamiętać szczególnie?

- Choć lato za nami, nie zapominajmy, że promieniowanie dociera do nas przez cały rok i we wszystkich miesiącach może być naprawdę szkodliwe. Nie rezygnujmy z właściwej ochrony skóry także poza sezonem urlopowym. Czytajmy etykiety produktów pielęgnacyjnych i wybierajmy te, które w swojej formule zawierają filtry UV - mówi dr Anna Oborska.  

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ