Partner serwisu
10 września 2015

ASA partnerem Marszu dla zdrowia

Kategoria: Ciekawostki

Ponad 4800 osób maszerowało w czwartym marszu z kijkami nordic walking organizowanym przez Fundację „Neuca dla Zdrowia”. Zebrane podczas marszu pieniądze zostały przeznaczone na dwie akcje prozdrowotne dedykowane osobom starszym. Do akcji włączyła się także ASA, przygotowując dla uczestników marszu nagrody obrandowane hasłem Novocardia – Przyjaciółka od serca.

ASA partnerem Marszu dla zdrowia

5 września rekordowa liczba mieszkańców Torunia stawiła się na starcie imprezy, który został wyznaczony na toruńskim Nowym Rynku. Udział w imprezie poprzedzony był zapisami. Pierwsze 2000 osób otrzymało od Fundacji darmowe pakiety startowe, w skład których wchodziły; kijki do nordic walking, koszulka oraz numer startowy. Po energetycznej rozgrzewce przeprowadzonej przez profesjonalnych trenerów uczestnicy ruszyli w trasę. W tym roku wiodła ona ulicami Starówki, zahaczała o Bulwary Filadelfijskie, dalej prowadziła poprzez Bydgoskie Przedmieście, aż do mety na toruńskim lotnisku. Cała trasa liczyła 7,4 km i przez najszybszych została pokonana w ciągu 70 minut.

Na mecie marszu na uczestników czekał wielki piknik rodzinny, na którym wielką popularnością cieszyły się oblężone przez uczestników stoiska partnerów. Dla dzieci przygotowane było miasteczko z atrakcjami, bawić się można było, min. na dmuchanych zabawkach, euro- bungee lub kręcić na karuzeli. Na scenie do zabawy zagrzewał zespół GrooveCover grający muzyczne szlagiery.

Źródło: ASA

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ