Partner serwisu
15 września 2015

Pharmena bardzo blisko ukończenia II fazy badań klinicznych innowacyjnego leku

Kategoria: Z życia branży

Pharmena S.A., notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, zakończyła badania już ponad 70% pacjentów objętych II fazą badań nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na opatentowanej substancji czynnej 1-MNA. Nowy lek może stanowić przełom w leczeniu miażdżycy na całym świecie. Polska firma przewiduje, że II etap badań klinicznych zakończy się już w październiku, po przebadaniu wszystkich objętych nim pacjentów.

Pharmena bardzo blisko ukończenia II fazy badań klinicznych innowacyjnego leku

 

Według stanu na 11 września 2015 r. 46 pacjentów pomyślnie ukończyło badanie, co stanowi ponad 70%  z planowanych do ukończenia badań osób. Celem spółki jest osiągnięcie pomyślnie ukończonych badań przez 64 pacjentów.

 

„Jesteśmy już bardzo blisko ukończenia bardzo ważnego etapu prac i coraz bliżej komercjalizacji jednego z naszych głównych projektów. Prace idą zgodnie z naszymi założeniami” – powiedział Konrad Pałka Prezes Pharmena S.A.

 

Projekt badawczy prowadzony jest w celu ustalenia efektywnej dawki potencjalnego leku przeciwmiażdżycowego oraz potwierdzenia braku działań niepożądanych. Pharmena ma w całości zapewnione finansowanie na całą II fazę badań klinicznych ze środków pozyskanych z emisji akcji serii D, która została przeprowadzona latem 2013 r. Całość badań przeprowadzana jest w amerykańskiej spółce zależnej Pharmeny - Cortria Corporation. 

Projekt nad nowym lekiem jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem na tak zaawansowanym etapie prac badawczych realizowanych przez polską Spółkę za oceanem.

Równocześnie Pharmena może pochwalić się zakwalifikowaniem jej akcji do indeksu NCIndex30, który obejmuje największe i najbardziej płynne spółki notowane na alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wprowadzenie akcji Pharmena do NCIndex30 to efekt kwartalnej rewizji indeksu przeprowadzonej przez Giełdę. Wejdzie ona w życie po sesji w dniu 18 września.

 

„Wprowadzenie naszych akcji do indeksu największych spółek alternatywnego rynku, jest potwierdzeniem konsekwentnej strategii budowania wartości spółki, realizacji planów rozwojowych oraz przejrzystej polityki informacyjnej. Uzyskując w ten sposób zaufanie inwestorów jak i wysoką płynność walorów na rynku. Dla naszych akcjonariuszy, to dobra informacja, gdyż potwierdza wzrost znaczenia Pharmeny na warszawskiej giełdzie” – powiedział prezes Pałka.

 

Źródło, fot. informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ