Partner serwisu
23 września 2015

Grupa Sanofi na Światowym Dniu Serca w Rzeszowie

Kategoria: Ciekawostki

Grupa Sanofi po raz kolejny zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Serca w Rzeszowie. Sanofi wystąpi w roli sponsora wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 27 września.

Grupa Sanofi na Światowym Dniu Serca w Rzeszowie

Środki przekazane przez firmę wesprą organizatorów w ufundowaniu bezpłatnych badań diagnostycznych, konsultacji i porad lekarzy specjalistów, przewidzianych dla uczestników w programie rodzinnego pikniku. Światowy Dzień Serca to globalna inicjatywa zapoczątkowana w 2010 roku. Jej celem jest budowanie świadomości społecznej z zakresu profilaktyki oraz leczenia chorób serca. Dzień ten od lat jest obchodzony również w Polsce, w tym między innymi w stolicy Podkarpacia. Grupa Sanofi, właściciel lokalnego Zakładu Produkcji i Dystrybucji Leków, opierając misję i kluczowe wartości swojej działalności na zdrowiu i dobru pacjentów, postanowiła wesprzeć finansowo kolejną już edycję wydarzenia w Rzeszowie. Akcja ma na celu popularyzację idei dbania o serce i przeciwdziałania chorobom układu krążenia.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w Światowym Dniu Serca. Przekazane przez nas środki
pomogą organizatorom w sfinansowaniu podstawowych badań diagnostycznych czy konsultacji lekarskich dla uczestników wydarzenia. Dzięki nim, będą oni mogli skontrolować stan swojego zdrowia. Nasz Zakład to jeden z największych i kluczowych pracodawców w regionie, zatrudniający spośród 1000 pracowników Grupy Sanofi w Polsce blisko 300 osób, z których ponad 30% jest z nami już od przeszło 20 lat. Chcąc podziękować im za zaufanie i lojalność, jakimi nas darzą działamy na rzecz lokalnej społeczności Rzeszowa i chętnie wspieramy inicjatywy niosące pomoc i przynoszące korzyści. Obchody Światowego Dnia Serca są jedną z nich. – powiedział Marek Ruchała – dyrektor przemysłowy Sanofi-Aventis w Rzeszowie.

Tegoroczna edycja Dnia Serca w Rzeszowie stawia sobie za cel uświadomienie społeczeństwa, czym
jest oraz jak powinno wyglądać środowisko przyjazne sercu. Szczególny nacisk kładziony jest na
wykluczenie czynników podwyższających ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia - między
innymi palenia tytoniu, a także propagowanie zdrowego, zbilansowanego trybu życia. Zorganizowana
na rzeszowskim rynku akcja będzie miała formę rodzinnego pikniku, który połączy w sobie edukację,
konsultacje medyczne oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Informacje o firmie Sanofi Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi
rozwija pozycję lidera w obszarach, takich jak rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki,
środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz Genzyme.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ