Partner serwisu
23 września 2015

Selvita i H3 Biomedicine przedłużają strategiczną współpracę

Kategoria: Z życia branży

Selvita, największa innowacyjna firma biotechnologiczna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz H3 Biomedicine, amerykańska firma biofarmaceutyczna specjalizująca się w odkrywaniu i rozwijaniu celowanych terapii onkologicznych, przedłużyły o kolejny rok współpracę w ramach wspólnego projektu – platformy inhibitorów kinaz – i oczekują, że w tym czasie rozpoczną jego przygotowania do wprowadzenia do fazy klinicznej. Dotychczasowe rezultaty badań zostaną wkrótce ogłoszone na konferencjach naukowych.

Selvita i H3 Biomedicine przedłużają strategiczną współpracę

Firmy osiągnęły liczne założenia naukowe dla dwóch wybranych celów onkologicznych. W maju 2014 r. Selvita informowała o sukcesie naukowym i osiągnięciu pierwszego kamienia milowego w projekcie. Wiązało się to wówczas z wypłatą dodatkowego wynagrodzenia ponad 5,8 mln zł, jakie zostały krakowskiej spółce zagwarantowane w umowie na lata 2013-2015.

W ciągu kolejnego roku współpracy, realizowany przez Selvitę i H3 Biomedicine projekt ma wejść w etap przygotowań do wprowadzenia do fazy klinicznej (IND-enabling studies).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc ogłosić kontynuację naszej współpracy z Selvitą. Połączenie naszych zespołów pozwoliło na szybki postęp w rozwoju projektu. Oczekujemy, że w przeciągu kolejnego roku będzie on gotowy do wejścia do fazy klinicznej ­– mówi Markus Warmuth, Prezes Zarządu H3 Biomedicine.

W ramach współpracy Selvita i H3 Biomedicine stworzyły liczne innowacyjne związki chemiczne, celujące w dwie wybrane kinazy. Rezultaty w obu projektach zostaną ogłoszone w najbliższym czasie na branżowych konferencjach naukowych.

- Decyzja o kontynuacji współpracy z H3 Biomedicine to doskonała wiadomość dla Selvity i jej akcjonariuszy. Nasze zespoły świetnie się uzupełniają, zarówno jeśli chodzi o kompetencje, jak i doświadczenie w różnych obszarach. Planujemy niedługo pochwalić się przed światem nauki dotychczasowymi osiągnięciami. Są one bardzo obiecujące i potwierdzają potencjał naszych projektów, przez co oczekujemy, że już wkrótce będziemy gotowi by wejść w kolejny etap badań – tłumaczy Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu Selvita S.A.

Zgodnie z zawartą wcześniej umową, H3 Biomedicine zapewni dodatkowe finansowanie badań dla Selvity, a także płatności z tytułu kamieni milowych oraz od potencjalnych zysków ze sprzedaży.

Źródło: informacja prasowa

Fot. Selvita

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ