Partner serwisu
28 września 2015

Polpharma ma nowego prezesa

Kategoria: Z życia branży

Z dniem 8 października dr Maurice Chagnaud obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA, największej polskiej firmy farmaceutycznej. Jego głównym zadaniem będzie przyśpieszenie rozwoju Polpharmy dla osiągnięcia pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, WNP i Azji Centralnej.

Polpharma ma nowego prezesa

 

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z 20 największych generycznych firm farmaceutycznych na świecie. Aktywnie działa na rynkach Europy, Wspólnoty Niepodległych Państw i Azji Centralnej. Posiada zakłady produkcyjne  w Polsce, Rosji i Kazachstanie. Intensywnie rozwija się w obszarze leków biologicznych poprzez budowę własnej organizacji oraz zewnętrzne partnerstwa, których celem jest rozwój i sprzedaż leków bionastępczych na światową skalę.   

 

Celem strategicznym Polpharmy jest poszerzenie skali działania i osiągnięcie pozycji lidera w regionie. Jesteśmy pod wrażeniem bogatego doświadczenia zdobytego przez Maurice’a Chagnaud w międzynarodowych korporacjach, takich jak Merck Generics, Teva czy Lupin, w których był odpowiedzialny między innymi za budowę regionalnych strategii oraz przekształcenie organizacji pod kątem nowych wyzwań. Jestem przekonany, że Maurice Chagnaud będzie zarządzał Polpharmą w sposób efektywny, odkryje i wykorzysta nowe możliwości biznesowe oraz zmotywuje nasz zespół do osiągania znakomitych rezultatów, by zapewnić długotrwały wzrost Grupy Polpharma – podkreśla Jerzy Starak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharmy.  

 

Maurice Chagnaud ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie leków generycznych, OTC oraz leków biopodobnych, zdobyte w międzynarodowych korporacjach, gdzie był odpowiedzialny między innymi za budowę regionalnych strategii oraz przekształcenie organizacji pod kątem nowych wyzwań. Przez 12 lat pracował w firmie Merck Generics (Merck KgAa). Kierował działalnością komercyjną (sprzedaż detaliczna, szpitalna i eksport) we Francji, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Merck Generics Italia. Przez kolejne siedem lat zajmował różne stanowiska w firmie TEVA: był Dyrektorem Generalnym TEVA i Ivax France, Dyrektorem Handlowym TEVA Europe oraz Starszym Wiceprezesem na region Europy Środkowej i Wschodniej, prowadząc między innymi procesy akwizycji oraz integracji spółek. W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa na Europę – Rosję i WNP oraz Globalnego Szefa ds. Strategii Leków Inhalacyjnych w firmie Lupin, gdzie stworzył strategię obejmującą nowe obszary geograficzne, zmianę portfolio oraz nowe przedsięwzięcia komercyjne. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny, posiada również dyplom MBA w zakresie marketingu, finansów i administracji.

Jako nowy Prezes Polpharmy Maurice Chagnaud przejmie obowiązki od Markusa Siegera, który przez ostatnie 6 miesięcy był oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienia samodzielnego nadzoru  nad działalnością Spółki. Markus Sieger pozostanie członkiem Rady Nadzorczej Polpharmy.

 

Źródło, fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ