Partner serwisu
15 października 2015

Aegate a akty delegowane dotyczące sfałszowanych produktów leczniczych

Kategoria: Z życia branży

Firma Aegate z radością odebrała fakt przyjęcia aktu delegowanego dotyczącego zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych do stosowania u ludzi, wspierającego wdrożenie dyrektywy w sprawie sfałszowanych produktów leczniczych (ang. Falsified Medicines Directive, FMD). Dlaczego?

Aegate a akty delegowane dotyczące sfałszowanych produktów leczniczych

FMD stwarza realną szansę na uniknięcie szkód spowodowanych przez sfałszowane leki w Europie, a akt delegowany dotyczący zabezpieczeń będzie nieodłącznym elementem jej wdrożenia. Projekt dyrektywy został opublikowany w sierpniu br. i po procesie konsultacji, w którym poproszono interesariuszy o uwagi, akt został przyjęty 2 października br. przez Komisję Europejską.

Komentując ten fakt, dyrektor generalny firmy Aegate Mark de Simone stwierdził:

"Jesteśmy zachwyceni tym, że akt delegowany został przyjęty. To ważny dzień w walce o to, aby leki sfałszowane, przeterminowane i wycofane z obrotu przestały trafiać do rąk pacjentów w całej Europie.

Kluczowe dla sukcesu FMD będą teraz kroki podejmowane przez producentów z branży farmaceutycznej oraz organizacje powiązane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Po opublikowaniu aktu delegowanego w ciągu dwunastu tygodni pozostanie nam krótki, 3-letni okres, aby przygotować każde państwo członkowskie na wdrożenie FMD. Czas jest na wagę złota.     

Dużo uwagi poświęca się rozwojowi systemów identyfikacji, ale nie będą one miały żadnego znaczenia bez systemów uwierzytelniania w celu sprawdzenia produktów. Naszym głównym celem powinno być zapewnienie skutecznego, wydajnego i terminowego wdrożenia z jednoczesnym zminimalizowaniem negatywnego wpływu na producentów z branży farmaceutycznej, szpitale, apteki oraz, co najważniejsze, samych pacjentów. 

Aegate jest liderem na rynku systemów uwierzytelniania leków. Jesteśmy jedyną firmą specjalizującą się wyłącznie w technologii uwierzytelniania z doświadczeniem operacyjnym oraz w pełni funkcjonującym systemem obecnym w dziewięciu państwach członkowskich.

Jestem przekonany, że nasza usługa nie tylko spełnia standardy opisane w akcie delegowanym, ale na wielu płaszczyznach przewyższa jego wymagania. Będziemy nadal robić wszystko, aby współpracować z interesariuszami w celu przygotowania aptek i innych placówek wydających leki w całej Unii Europejskiej do wdrożenia FMD”. 

 

Firma Aegate jest czołowym ekspertem w dziedzinie uwierzytelniania leków, a z jej wiodącej technologii uwierzytelniania korzystają już apteki w dziewięciu krajach europejskich (w Belgii, we Włoszech, w Grecji, Irlandii, na Cyprze, w Polsce, Holandii, Rumunii i Wielkiej Brytanii).

Więcej:

mgr farm. Piotr Merks

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

Aagate Limited Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Oddział w Polsce

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 43/2

00-347 Warszawa

Tel. kom. PL: +48 602101979

Tel. kom. UK: +44 7879632518

E-mail: piotr.merks@aegate.com

O Aegate 

Z udokumentowaną historią około 3,5 miliarda przeskanowanych leków, średnią 200 000 transakcji na godzinę w 15 000 punktów wydających leki firma Aegate jest aktywnym liderem na rynku weryfikacji leków. Usługi Reach, Assure and Protect firmy Aegate spełniają potrzeby wszystkich interesariuszy. Choć z Aegate współpracuje wielu producentów i farmaceutów na całym świecie, jest ona firmą europejską z biurami w Belgii, we Włoszech, w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Naszą misją jest ochrona pacjentów przed sfałszowanymi, wycofanymi z obrotu lub przeterminowanymi lekami.

Firma Aegate prowadzi dobrze zabezpieczony system działający w czasie rzeczywistym, służący do weryfikacji autentyczności leków. Działa on płynnie na wszystkich szczeblach — od producenta do apteki — oraz spełnia wszystkie wymagania ustawodawstwa europejskiego w zakresie sfałszowanych leków. Sieć Aegate obsługuje także usługi powiadamiania, które zapewniają dodatkowe informacje dla farmaceuty w punkcie wydawania leków, takie jak porady dotyczące rejestracji lub bezpieczeństwa stosowania leku oraz edukację pacjenta lub informacje na temat zasad stosowania leków.

Dodatkowe informacje na temat firmy Aegate są dostępne na stronie http://www.aegate.com  

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ