Partner serwisu
22 października 2015

Grupa Adamed partnerem głównym Nagród Naukowych Polityki

Kategoria: Z życia branży

Wspierająca rozwój polskiej myśli naukowej Grupa Adamed już po raz drugi była partnerem głównym Nagród Naukowych Polityki – wyjątkowego konkursu stypendialnego wyróżniającego młodych, ambitnych i kreatywnych naukowców.

Grupa Adamed partnerem głównym Nagród Naukowych Polityki

Nagrody Naukowe Polityki, przyznawane od przeszło 15 lat, z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością wśród naukowców. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 257 kandydatów, reprezentujących wszystkie obszary nauki – od archeologii, przez architekturę, aż po nauki humanistyczne i nauki o życiu. Tegoroczna gala, podczas której ogłoszono laureatów 15. edycji Nagród Naukowych Polityki odbyła się 18 października w siedzibie redakcji Polityki. Drugi rok z rzędu partnerem głównym konkursu jest Grupa Adamed.

- Stanisław Staszic powiedział kiedyś, że "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada". Dziś spotykamy się w gronie takich właśnie talentów - dojrzałych, wartościowych, które właśnie ciężką pracą, pasją i zaangażowaniem przyczyniają się do zmiany świata na lepsze. Cieszę się, że grono tych właśnie utalentowanych ludzi z pasją do nauki i wiedzy rokrocznie się rozrasta, czego dowodem jest rosnąca – z roku na rok - liczba zainteresowanych udziałem w Nagrodach Naukowych Polityki – powiedziała Anna Kosińska, Project Manager ADAMED SmartUP.

Anna Kosińska zwróciła również uwagę na znaczenie talentów naukowych w budowaniu przewag gospodarczych Polski. - W imieniu Grupy Adamed pragnę serdecznie pogratulować wszystkim finalistom i laureatom tegorocznych Nagród Naukowych Polityki i życzyć dalszej pasji do działania, otwartości na nowe idee i wielu sukcesów – dodała.

Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni z grona piętnastu finalistów w pięciu kategoriach konkursowych: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki o życiu, nauki ścisłe oraz nauki techniczne.

Źródło i fot.: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ