Partner serwisu
29 października 2015

Gedeon Richter wystawia kolejną receptę na sukces w farmacji

Kategoria: Ciekawostki

Startuje druga edycja programu edukacyjnego „RECEPTA na sukces w farmacji” skierowana do studentów i absolwentów Wydziałów Farmaceutycznych w całej Polsce. Projekt zainicjowany przez firmę Gedeon Richter ma na celu wzmocnienie świadomości zawodowej młodych ludzi, zainspirowanie ich do walki o przyszłe plany oraz dostarczenie praktycznych wskazówek, jak szukać i  zdobyć satysfakcjonującą pracę w branży farmaceutycznej.

Gedeon Richter wystawia kolejną receptę na sukces w farmacji

Wsparcie dla studentów

Sytuacja na rynku pracy oraz możliwości dalszego rozwoju zawodowego poza apteką to tematy, które na co dzień nurtują młodych farmaceutów. Dlatego też celem „RECEPTY na sukces w farmacji” jest wsparcie tej grupy studentów w wyborze ścieżki zawodowej spójnej z ich zainteresowaniami oraz predyspozycjami. Ponieważ projekt spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem wśród studentów, wykładowców i dziekanów, Gedeon Richter zamierza kontynuować spotkania z przyszłymi farmaceutami.

Zeszłoroczne warsztaty zostały pozytywnie ocenione przez studentów jako inicjatywa pozwalająca na szersze spojrzenie na sytuację zawodową młodych farmaceutów. Spotkania dostarczyły im inspiracji i wpłynęły na zmianę schematycznego myślenia o karierze zawodowej farmaceuty. Bezpośrednie spotkania z trenerami pomogły studentom w poznaniu swoich mocnych stron, a rozmowy ze specjalistami z Gedeon Richter  pokazały, jakie perspektywy daje praca w branży farmaceutycznej. W II edycji programu chcemy odpowiedzieć na realne potrzeby studentów w obszarze dotyczącym wyboru ścieżki zawodowej oraz dostarczyć im konkretne narzędzia i wskazówki wspierające ich w zdobyciu satysfakcjonującej pracy – mówi Aneta Grzegorzewska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej z firmy Gedeon Richter.

Prowadzący warsztaty

Tegoroczne warsztaty poprowadzą: ekspert ds. rekrutacji pracowników z sektora farmaceutycznego oraz dziennikarz – specjalista ds. rozwoju osobistego. Ekspert z obszaru HR Marta Lebuda podzieli się wiedzą nt. tego jak napisać dobre CV i list motywacyjny oraz odpowie na pytania dotyczące poszczególnych etapów rekrutacji pracowników. Natomiast  Łukasz Jakóbiak podczas swojego wykładu  zmotywuje studentów i pozwoli uwierzyć im w  swoje możliwości oraz zainspiruje ich do konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów.

 

Branża farmaceutyczna od wielu lat jest jedną z najprężniej rozwijających się, dlatego większe firmy mają stale otwarte projekty rekrutacyjne i aktywnie poszukują pracowników. Przy wyborze kandydatów zwracają uwagę przede wszystkim na ich zorientowanie na cel, motywację do osiągania sukcesów, umiejętność pracy w zespole oraz chęć zdobywania wiedzy. Większość absolwentów farmacji posiada te cechy, jednak mimo to mają trudności w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Aby im to ułatwić, podczas warsztatów postaramy się przybliżyć studentom specyfikę procesów rekrutacyjnych w branży farmaceutycznej. Odpowiemy na pytania jak poprawnie napisać CV, czy można przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak się na niej zaprezentować oraz gdzie można aplikować po studiach farmaceutycznych – tłumaczy Marta Lebuda, specjalista ds. HR, ekspert programu „RECEPTA na sukces w farmacji II”

Zawód farmaceuty

Głównym i niezmiennym celem projektu „RECEPTA na sukces w farmacji” jest podnoszenie prestiżu zawodu farmaceuty. W ramach programu zostanie przeprowadzone badanie opinii na 3 grupach farmaceutów aktywnych zawodowo: pracownikach aptek, pracownikach firm farmaceutycznych, pracownikach uczelni wyższych i innych instytucji naukowych.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ