Partner serwisu
01 grudnia 2015

Polpharma rozstrzygnęła konkurs „Samorząd od serca”

Kategoria: Ciekawostki

20 listopada w Krakowie odbyła się uroczysta gala Heart Forum, będąca zwieńczeniem 3 lat ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na Życie”. Podczas spotkania przyznano tytuły „Samorządu od Serca”. Tym samym uhonorowano działania samorządów realizujących programy zdrowotne z zakresu edukacji i profilaktyki chorób układu krążenia. Organizator i eksperci kampanii postanowili wyróżnić 14 jednostek samorządowych.

Polpharma rozstrzygnęła konkurs „Samorząd od serca”

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na Życie” od 3 lat prowadzone są bezpłatne badania przesiewowe na terenie całej Polski. Jednak na tym nie kończy się profilaktyka kardiologiczna w Polsce. Dlatego organizator kampanii, Grupa Polpharma, postanowił wyróżnić także jednostki samorządowe, które z własnej inicjatywy podejmują działania z zakresu promocji prewencji chorób kardiologicznych na podległych im terenach. Gala Heart Forum, na której zaprezentowano wyniki raportu „Wiek serca Polaków”, była również okazją do wręczenia wyróżnień laureatom konkursu „Samorząd od Serca”.

Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie jednostki samorządowe w Polsce. Organizator kampanii postanowił uhonorować 14 samorządowych programów zdrowotnych z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia.

Grupa Polpharma od lat angażuje się w działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej, nie tylko kardiologicznej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że trwała zmiana postaw zdrowotnych Polaków jest możliwa jedynie przy zaangażowaniu i codziennym staraniom wielu instytucji, organizacji i jednostek zarówno państwowych jak i prywatnych. Dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs „Samorząd od serca” i wyróżnić te jednostki, które tak jak my rozumieją wagę profilaktyki kardiologicznej. Gratuluję wszystkim nagrodzonym, bo to właśnie Państwo przyczyniają się do zwiększania zainteresowania Polaków własnym zdrowiem – powiedziała Dominika Bandurska, Kierownik Działu Brand PR, Polpharma.

Od wielu lat w Polsce były, bądź nadal są realizowane liczne projekty mające na celu poprawę sytuacji w zakresie występowania chorób układu krążenia. Jak pokazuje konkurs zorganizowany w ramach kampanii „Ciśnienie na Życie”, samorządy terytorialne bardzo odpowiedzialnie traktują obowiązki dotyczące opracowywania i realizowania programów zdrowotnych. Corocznie w Polsce wdrażanych jest ich kilkadziesiąt. Istotą dobrego programu propagującego zachowania prozdrowotne jest jego atrakcyjność i dostępność szczególnie dla osób z grup ryzyka. Aktywności podjęte przez nagrodzonych w dziedzinie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego bez wątpienia przyczyniają się do zwiększenia wykrywalności chorób, ale przede wszystkim wpływają na zmianę postaw osób objętych programem. Działania te mobilizują również inne jednostki samorządu terytorialnego do wdrażania podobnych programów prewencji chorób kardiologicznych.

Lista laureatów tytułu „Samorządu od Serca”:

Gmina Rybno
Gmina Słupsk
Miasto i Gmina Brusy
Miasto Gdynia
Miasto Gliwice
Miasto Jastrzębie-Zdrój
Miasto Józefów
Miasto Konin
Miasto Kraków
Miasto Opole
Miasto Poznań
Powiat Cieszyński
Powiat Strzelecki
Powiat Żagański

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ