Partner serwisu
09 grudnia 2015

Jedna z najmłodszych polskich firm farmaceutycznych obchodzi 10-lecie

Kategoria: Z życia branży

Genexo sp. z o.o. jest młodą polską firmą, która oferuje leki przepisywane przez lekarza, jak również preparaty dostępne bez recepty. W ciągu zaledwie 10. lat od momentu powstania weszła do pierwszej dziesiątki polskich, prywatnych firm farmaceutycznych.

Jedna z najmłodszych polskich firm farmaceutycznych obchodzi 10-lecie

Firma Genexo Sp. z o.o. została założona w 2004 roku przez dwóch polskich lekarzy. Początkowo miała mieć charakter firmy doradczej, poszukującej innowacyjnych produktów oraz nowych segmentów rynku farmaceutycznego w Polsce. Doświadczenie zdobyte podczas wprowadzania na rynek wielu produktów, przekazanych następnie do promocji dużym koncernom, przyczyniło się do podjęcia odważnej decyzji o utworzeniu własnych struktur sprzedaży i marketingu. Tym samym powzięto decyzję dotyczącą samodzielnego funkcjonowania na wymagającym rynku farmaceutycznym.

W 2005 roku firma Genexo zatrudniała dziesięciu przedstawicieli farmaceutycznych promujących glukometr Glucosense®, który jako pierwszy pojawił się w portfolio firmy. Dlatego właśnie rok 2005 uznawany jest za datę rozpoczęcia działalności przez Genexo Sp. z o.o. jako samodzielnej firmy. W 2006 roku zespół przedstawicieli został zwiększony do 32 osób, a wśród produktów firmy znalazły się nowe preparaty.

W kolejnych latach wprowadzono następne modele glukometrów, zapewniając Genexo miejsce lidera na polskim rynku w kategorii różnorodności oferty urządzeń do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy glukometr z funkcją głośnomówiącą dla osób niedowidzących i niewidomych.

Dbałość o wysoką jakość oferowanych produktów jest jednym z kluczowych zadań firmy. Służy temu wprowadzona od początku istnienia firmy polityka jakości, czego potwierdzeniem są: certyfikat GMP dla produktów leczniczych, wydany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego oraz certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485, potwierdzające utrzymywanie w firmie Systemu Zarządzania Jakością, jak również certyfikaty CE 93/42 EEC oraz 98/79 EC dla wyrobów medycznych, wydane przez TÜV Rheinland.

Obecnie firma zatrudnia już 150 osób, oferuje szerokie portfolio leków, suplementów diety, wyrobów medycznych i kosmetyków. Rozwija się prężnie nie tylko na rynku polskim, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, republikach nadbałtyckich, południowo-wschodniej Europie, Rosji, Gruzji, Uzbekistanie i Ukrainie.

W 2014 roku firma Genexo znalazła się w pierwszej 50. firm farmaceutycznych w Polsce, z których 37 to międzynarodowe koncerny farmaceutyczne. Jako jedyna z tych firm powstała w XXI wieku. Jest też w pierwszej dziesiątce prywatnych, polskich firm farmaceutycznych, którą tworzą Aflofarm, Adamed, USP Zdrowie, Hasco, Polfarmex, Lek-Am, Olimp Labs, Biofarm, Celon Pharma i Genexo (z zestawienia wyłączone są firmy, które powstały z przekształcenia przedsiębiorstw państwowych).*

Preparat synbiotyczny Multilac® jest liderem w swojej kategorii od prawie 5 lat i synbiotykiem najczęściej rekomendowanym osobom dorosłym. Również Quixx® zajmuje pierwsze miejsce pod względem sprzedaży na rynku testów ciążowych. Genexo ma również w swojej ofercie produkty dla diabetyków (pacjentów z cukrzycą) – glukometry. Biorąc pod uwagę sprzedaż pasków testowych, jest jedyną polską firmą w pierwszej piątce pod względem sprzedaży.

* Raport PharmaExpert z 09.2015

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ