Partner serwisu
17 grudnia 2015

Raport KPMG 2015: Dr Irena Eris wśród marek premium i luksusowych

Kategoria: Kosmetyki

Marka Dr Irena Eris znalazła się wśród marek premium i luksusowych, które według ekspertów KPMG, w ostatnich latach rozwijają się i odnoszą sukcesy w kraju oraz na rynkach międzynarodowych. Wyniki badania pokazują również, że nabywcy dóbr selektywnych w Polsce zwracają uwagę na kraj pochodzenia produktów, a większość z nich twierdzi, że oznaczenie „Made in Poland” zachęca ich do zakupu. Sukcesy marki Dr Irena Eris uwzględnione zostały w raporcie w dwóch obszarach. Były to kategoriach – „Kosmetyki i perfumy” oraz „Hotele i SPA”.

Raport KPMG 2015: Dr Irena Eris wśród marek premium i luksusowych

W tegorocznej, 6.edycji raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Polskie marki premium i luksusowe” eksperci KPMG przedstawili dwadzieścia wiodących polskich marek z segmentu premium i luksus. Zostały one wyróżnione na podstawie wielu złożonych kryteriów. Analizie poddano ponad sto selektywnie wybranych polskich marek z różnych segmentów omawianego rynku. Najważniejsze kryteria, na podstawie których dokonano wyboru, to:

  • tradycja i historia
  • otrzymane nagrody i wyróżnienia
  • eksport i obecność na rynkach zagranicznych
  • znajomość marki przez potencjalnych konsumentów (spontaniczna i wspomagana)

 
Według ekspertów KPMG, wśród polskich luksusowych firm kosmetycznych, od lat pozycję lidera pod względem rozpoznawalności zajmuje marka zbudowana przez doktor farmacji Irenę Eris oraz jej męża Henryka Orfingera. Dr Irena Eris jako jedyna polska firma należy do Comité Colbert, ekskluzywnego klubu zrzeszającego prestiżowe marki i instytucje, takie jak Chanel, Dior, Hermès czy Louis Vuitton. Z kolei Hotele SPA Dr Irena Eris uznane zostały za zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne w sektorze luksusowych usług hotelarskich.
Wśród marek premium i luksusowych, które wymieniają autorzy raportu, obok marki Dr Irena Eris opisane zostały także m.in.: W. Kruk, La Mania, Yes, Delphia Yachts.
 
Raport jest dostępny na stronie KPMG

Fot. www.freeimages.com

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ