Partner serwisu
21 grudnia 2015

Ardigen wdroży system laboratoryjny dla Dr Irena Eris

Kategoria: Kosmetyki

Ardigen, bioinformatyczna spółka-córka giełdowej Selvity, zrealizuje pełne wdrożenie systemu informatycznego klasy LIMS w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris. Dostarczony system STARLIMS usprawni zarządzanie informacją laboratoryjną i wpłynie na poprawę efektywności funkcjonowania laboratorium, m.in. dzięki automatyzacji pracy.

Ardigen wdroży system laboratoryjny dla Dr Irena Eris

Umowę wdrożeniową poprzedziło wprowadzenie wersji pilotażowej systemu. Wdrożenie obejmie swoim zakresem badania półproduktów i wyrobów gotowych, jak również badania opakowań i surowców. Dodatkowo – dla przyspieszenia codziennej komunikacji – prace obejmą również integrację z zewnętrznym systemem ERP i aparaturą kontrolno-pomiarową.

- System STARLIMS – poprzez integrację z systemami funkcjonującymi w firmie, m.in. z systemem M3  klasy ERP – pozwoli nam na automatyzację naszej codziennej pracy, a co za tym idzie uproszczenie procesów w laboratorium oraz kompleksowy nadzór nad nimi. Istotnym dla nas walorem systemu STARLIMS jest jego intuicyjność oraz przejrzysty interfejs przy bardzo dużych możliwościach i bogatej funkcjonalności - powiedziała Ewa Nowacka, Szef Działu Zarządzania Jakością Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris Sp. z o.o.

- Jesteśmy dumni z faktu, że na podjętą przez Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris decyzję miał wpływ kompetentny zespół konsultantów Ardigen. Jesteśmy zaszczyceni, że Ardigen przyczyni się do rozwoju jednej z największych rodzimych firm kosmetycznych. Jestem jednocześnie przekonany, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w systemie STARLIMS, które zostały specjalnie stworzone na potrzeby tego wdrożenia, firma jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na rynku – mówi Sebastian Kwaśny, Wiceprezes Zarządu Ardigen S.A.

Ardigen dostarcza najbardziej zaawansowane rozwiązania w obszarze profesjonalnej obsługi informatycznej i bioinformatycznej laboratoriów. Firma ma w swoim portfolio dziesiątki wdrożeń w Polsce i Europie Zachodniej, m.in. Francji i Wielkiej Brytanii. Dysponuje unikalnym w skali Europy Środkowo-Wschodniej zespołem ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem i znajomością procesów zachodzących w nowoczesnych laboratoriach. Ardigen rozwija nowe usługi w obszarze integracji i przetwarzania dużych zbiorów danych i tworzenia oprogramowania na zamówienie. Firma pracuje nad rozwiązaniami informatycznymi, które będą stanowiły istotne wsparcie dla medycyny spersonalizowanej, szczególnie w obszarze onkologii. Jej ambicją jest osiągnięcie pozycji globalnego lidera w tych obszarach działalności.

W Polsce spółka posiada wyłączność na wdrażanie systemu STARLIMS. W najbliższym czasie firma planuje podpisanie kilku nowych umów wdrożeniowych z wiodącymi w swoich branżach firmami. System STARLIMS został do tej pory wdrożony u ponad 1 100 klientów na całym świecie. Znalazł zastosowanie w wielu branżach, m.in. kosmetycznej, chemicznej, petrochemicznej, wydobywczej, spożywczej, farmaceutycznej, medycznej, kryminalistycznej.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.photogenica.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ