Partner serwisu
21 grudnia 2015

Główny akcjonariusz Pharmeny zwiększa zaangażowanie w spółkę

Kategoria: Z życia branży

Główny akcjonariusz Pharmeny, Pelion nabył łącznie 2 000 szt. akcji spółki. Dzięki tym transakcjom zaangażowanie podmiotu w spółce wynosi obecnie 45,94 proc. kapitału.

Główny akcjonariusz Pharmeny zwiększa zaangażowanie w spółkę

Transakcje nabycia akcji miały miejsce na rynku alternatywnym NewConnect w obrocie wtórnym. Pelion nabyły łącznie 2 000 szt. akcji po cenie 22,77 zł. Firma Pelion jest jednocześnie największym akcjonariuszem posiadającym całkowitą kontrolę nad spółką.

Pharmena dzięki realizowanym projektom badawczym nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym oraz suplementem diety, które wkrótce mogą się skomercjalizować, ma szanse na bardzo dynamiczny wzrost w kolejnych latach. Rosnące zaangażowanie głównego Akcjonariusza w akcje świadczy o potencjale i wiarygodności spółki. Jest również wyrazem zaufania do konsekwentnie realizowanej przez nas strategii rozwoju. – powiedział Konrad Palka, prezes Zarządu Pharmena S.A.

W październiku br. zakończyła się II faza badań klinicznych nad lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na opatentowanej cząsteczce 1-MNA. Koniec tej fazy to milowy krok na drodze do udostępnienia nowego leku pacjentom na całym świecie. Badania nie były przerwane na żadnym etapie i pokazały, że lek nie wywołuje istotnych działań niepożądanych u pacjentów. Obecnie Pharmena oczekuje ekspertyzy od amerykańskiej kliniki Montreal Heart Institute w jakim stopniu prace nad lekiem zrewolucjonizują leczenie miażdżycy. Po tym etapie Pharmena rozpocznie komercjalizację leku, która będzie polegała na negocjacjach z globalnymi koncernami farmaceutycznymi w sprawie sprzedaży praw do leku lub jego licencjonowania.

Cząsteczka 1-MNA na bazie której powstaje lek, została użyta również w suplemencie diety mającym zastosowanie w profilaktyce miażdżycy. Obecnie Brytyjska Komisja ds. Standardów Żywności (FSA) finalizuje opinię w sprawie dopuszczenia do obrotu 1-MNA jako składnika żywności. Do tej pory suplement pomyślnie przeszedł wszystkie wymagane badania i oceny.

Pelion Healthcare Group, prowadzi działalność od 22 lat. Dziś jest jedną z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Usługi świadczone przez Grupę obejmują wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Od 1998 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ