Partner serwisu
21 grudnia 2015

Marynika Woroszylska-Sapieha po ponad 10 latach rozstaje się z Sanofi

Kategoria: Ludzie farmacji

W związku ze zmianami struktury firmy, Marynika Woroszylska-Sapieha postanowiła podjąć nowe wyzwania zawodowe poza Grupą Sanofi od 1 stycznia 2016 r.

Marynika Woroszylska-Sapieha po ponad 10 latach rozstaje się z Sanofi

15 lipca br. Sanofi ogłosiła utworzenie nowej struktury opartej o globalne działy tzw. Business Units, by wesprzeć szybszy rozwój firmy na świecie. W ramach programu wdrażana jest nowa struktura organizacyjna Grupy na poziomie globalnym oraz na rynkach lokalnych, w tym także w Polsce.

W wyniku reorganizacji Sanofi Polska powstanie 6 Business Units: General Medicines, Diabetes & Cardiovascular, ConsumerHealthcare, Sanofi Genzyme, Sanofi Pasteur oraz Merial, które zaczną funkcjonować od 1 stycznia 2016 r. W związku ze zmianami struktury firmy, Marynika Woroszylska-Sapieha postanowiła podjąć nowe wyzwania zawodowe poza Grupą Sanofi od 1 stycznia 2016 r. 

- Nadszedł czas, abym podjęła się nowych wyzwań. Z wielką satysfakcją przez blisko 20 lat, wraz z zaangażowanym i oddanym zespołem pracowników, budowaliśmy silną pozycję Grupy Sanofi na krajowym rynku. Jestem dumna zostawiając firmę w tak dobrej kondycji i w tak dobrych rękach – mówi Marynika Woroszylska-Sapieha.

Marynika Woroszylska-Sapieha jest związana z Grupą Sanofi od 1997 roku. W latach 2003-2004 pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Sanofi-Synthelabo w Polsce, a w styczniu 2005 roku w wyniku fuzji Sanofi-Synthelabo i Aventis Pharma otrzymała nominację na Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Grupy Sanofi w Polsce. Jednocześnie w latach 2012-2014 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, a od 2014 roku przewodniczyła radzie nadzorczej tej organizacji.

W latach 2008-2015 Sanofi przeszła w Polsce ogromną transformację. Marynika Woroszylska-Sapieha przeprowadziła firmę przez ten proces, z powodzeniem adaptując globalną strategię do warunków rynkowych w Polsce. Sanofi, z firmy dysponującej wyłącznie portfelem leków innowacyjnych i szczepionek, przerodziła się w Grupę oferującą polskim pacjentom kompleksowe portfolio leków oryginalnych, leków generycznych, leków bez recepty, leków na choroby rzadkie, szczepionek, suplementów diety, dermokosmetyków oraz preparatów weterynaryjnych, co jest unikatowe na krajowym rynku farmaceutycznym. Obecnie Grupa Sanofi w Polsce to jedna z wiodących firm farmaceutycznych na krajowym rynku. Według danych IMS Health za 2014 r. Sanofi zajęło 2 miejsce z udziałem w krajowym rynku na poziomie 5,8%. Przychody Sanofi w Polsce na koniec 2014 roku wyniosły 1,774 mld złotych.

Marynika Woroszylska-Sapieha jest członkiem rady nadzorczej Banku Zachodniego WBK S.A oraz Rady Programowej Vital Voices – międzynarodowej organizacji pozarządowej, wspierającej rozwijanie potencjału przywódczego kobiet oraz szerzenie idei mentoringu. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. w 2014 r. Marynika Woroszylska-Sapieha znalazła się na "Liście stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia" według Pulsu Medycyny, a w grudniu 2015 roku została laureatką konkursu 100 Kobiet Biznesu, organizowanego przez dziennik Puls Biznesu.  

Źródłoi fot.: Sanofi

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ