Partner serwisu
04 stycznia 2016

Fundacja Grupy Adamed finalistą XI edycji konkursu Populyzator Nauki

Kategoria: Ciekawostki

Fundacja Grupy Adamed, organizator Programu ADAMED SmartUP, znalazła się wśród finalistów w XI edycji konkursu Popularyzator Nauki. Dyplom w kategorii: „Instytucje pozanaukowe” podczas oficjalnej gali, która odbyła się 17 grudnia w Warszawie, odebrała Anna Kosińska, Project Manager Programu ADAMED SmartUP.

Fundacja Grupy Adamed finalistą XI edycji konkursu Populyzator Nauki

Konkurs „Popularyzator Nauki", organizowany przez serwis Polskiej Agencji Prasowej „Nauka w Polsce” oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz osoby angażujące się w działalność społeczną, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 r. Do XI edycji konkursu nadesłano rekordową ilość 101 zgłoszeń. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: „Popularyzatorzy indywidualni”; „Instytucje naukowe”; „Instytucje pozanaukowe” oraz „Media”.

Gala wręczenia nagród dla Popularyzatorów Nauki 2015, jak co roku została zorganizowana z ogromnym rozmachem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czy Lidia Sobańska z Zarządu Polskiej Agencji Prasowej.

Gratulujemy wszystkim laureatom tegorocznej edycji i życzymy dalszych sukcesów w popularyzowaniu polskiej nauki.

Źródło i fot.: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ