Partner serwisu
14 stycznia 2016

Handlował nielegalnie lekami na odchudzanie, potencję i sterydami. W mieszkaniu urządził zaplecze apteki

Kategoria: Ciekawostki

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy zatrzymali 28-letniego obywatela Słowacji, który odpowie za obrót lekami bez wymaganego zezwolenia. Śledczy zabezpieczyli ponad milion tabletek i 16 tys. ampułek ze sterydami anabolicznymi oraz środki na odchudzanie i potencję o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł. Za złamanie przepisów prawa farmaceutycznego zatrzymanemu grozi do 2 lat więzienia.

Handlował nielegalnie lekami na odchudzanie, potencję i sterydami. W mieszkaniu urządził zaplecze apteki

Śledczy z Bielska-Białej prowadzili działania operacyjne zmierzające do ustalenia osoby, która za pośrednictwem stron internetowych oferowała do sprzedaży sterydy anaboliczne, leki na odchudzanie i potencję. Z ustaleń wynikało, że sprawca, wysyłając je do odbiorców w Europie, a także Stanach Zjednoczonych, podawał się za różne osoby. Policjanci współpracowali w tej sprawie z funkcjonariuszami Służby Celnej, którzy skontrolowali ponad 100 przesyłek, zawierających niebezpieczne sterydy i anaboliki.

W wyniku zorganizowanej zasadzki policjanci zatrzymali Martina R. podczas nadawania kolejnych przesyłek. 28-latek miał przy sobie 12 paczek z lekami, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. Przeszukano również samochód sprawcy, w którym znaleziono kolejnych 27 przesyłek. Wszystkie zawierały sterydy, a także środki na odchudzanie i na potencję. Podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez zatrzymanego na bielskim osiedlu Olszówka, w specjalnym pomieszczeniu, które wyglądało jak zaplecze apteki, śledczy znaleźli ponad milion tabletek i 16 tys. ampułek ze sterydami i anabolikami oraz środki na odchudzanie i potencję o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł. W swojej ofercie Słowak posiadał ponad 100 różnego rodzaju produktów, które oferował do sprzedaży.

Policjanci zabezpieczyli również kilkadziesiąt dowodów nadania listów i paczek, wysłanych do odbiorców w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Holandii. Zabezpieczono także gotówkę w kwocie 70 tys. zł, pochodzącą najprawdopodobniej z zabronionego handlu lekami. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obiegu leków bez wymaganych zezwoleń, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Zabezpieczono także konto bankowe podejrzanego, na które wpływały pieniądze z nielegalnego handlu lekami. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Źródło i fot.: www.bielsko.slaska.policja.gov.p

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ