Partner serwisu
22 stycznia 2016

Litwin przewoził do Polski nielegalnie niebieskie tabletki

Kategoria: Ciekawostki

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili ponad 4,3 tys. sztuk nielegalnych środków farmaceutycznych pochodzących z przemytu o wartości blisko 220 tys. złotych.

Litwin przewoził do Polski nielegalnie niebieskie tabletki

13 stycznia br. do kontroli drogowej (w gminie Puńsk) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali samochód marki Volkswagen Passat. Obywatel Litwy, który wjechał do Polski, w bagażniku i na tylnym podszybiu przewoził ponad 4,3 tys. sztuk niebieskich tabletek w blistrach pakowanych po 4 sztuki. Mężczyzna na przewożony towar nie posiadał żadnej dokumentacji. Szacunkowa wartość 1 blistra wynosi 200 zł. Łączną wartość ujawnionych nielegalnych farmaceutyków wyceniono na około 220 tys. zł.

25 – letni mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 124 Ustawy Prawo farmaceutyczne. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając na to pozwolenia, grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Zatrzymanego obywatela Litwy wraz z nielegalnymi tabletkami oraz dokumentacją przekazano Policji w Sejnach. Pojazd o szacunkowej wartości 13 tys. zł został zatrzymany jako dowód w sprawie.

Źródło i fot.: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ