Partner serwisu
25 stycznia 2016

B. Dolžan: Przeprowadzka do nowego centrum badawczo-produkcyjnego i uzyskanie certyfikatu GMP

Kategoria: Krótko na temat

– Najważniejszym wydarzeniem dla SENSILAB  w 2015 roku było przeniesienie produkcji oraz części administracyjnej do nowo otwartego Centrum Badawczo -Produkcyjnego w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej w Konstantynowie Łódzkim oraz uzyskanie certyfikatu GMP – uważa Beno Dolžan, prezes zarządu SENSILAB Polska.

B. Dolžan: Przeprowadzka do nowego centrum badawczo-produkcyjnego i uzyskanie certyfikatu GMP

Naszym nadrzędnym celem jest produkowanie leków  i suplementów diety na najwyższym poziomie, spełniających bezkompromisowe normy jakościowe. Druga ważna kwestia to lojalność i poczucie obowiązku wobec inwestorów, tym bardziej, że spółka powstała przy udziale kapitału wyłącznie rodziny i znajomych. Przeniesienie produkcji jest koronacją powyższych założeń. 

Był to niezwykle trudny projekt realizowany w ekspresowym tempie. Śmiało mogę stwierdzić, że jednym z ważniejszych elementów było wykonanie właściwego projektu, który przewidywał zapowiadane zmiany w Prawie farmaceutycznym, stworzenie pełnej dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia do wytwarzania produktów leczniczych. Nam się to udało. Uzyskaliśmy pierwsze w Polsce zezwolenie na wytwarzanie zgodne z przepisami EU – nosi numer 001. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez całego zespołu Sensilab, który dzięki swojemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy, umożliwił sprawną przeprowadzkę.

Koszt całkowity inwestycji był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i przekroczył 40 mln zł. Zakład ma powierzchnię ponad 9 500 m2, posiada w pełni wyposażone laboratoria badawcze oraz kontroli jakości. Zainwestowaliśmy w nowe linie produkcyjne obejmujące pełną automatyzację procesu.

W ramach tegorocznej Konferencji Przemysł Farmaceutyczny gościliśmy blisko 100 gości. Ludzi związanych bezpośrednio z branżą farmaceutyczną, odpowiedzialnych za produkcję w swoich zakładach, bądź dostawców, którzy mieli okazję zwiedzać już niejeden zakład farmaceutyczny. Dla nas niezwykłą nobilitacją było to, że nasza praca została przez nich doceniona.

Zawsze wyznaczamy sobie ambitne plany. Pierwotny plan zakładał otwarcie nowego Centrum Badawczo-Produkcyjnego w 2014 roku. No, ale jak to w życiu bywa, mimo pełnego zaangażowania zespołu nie udało nam się dotrzymać tego terminu i ostatecznie pełne przeniesienie produkcji do nowej lokalizacji nastąpiło w drugiej połowie 2015 roku. 

Celem strategicznym SENSILAB jest dalszy dynamiczny rozwój usług badawczo-rozwojowych oraz produkcji na najwyższym poziomie dla grup w ramach Grupy SENSILAB, jak również dla wymagających klientów biznesowych. Bez nowoczesnej produkcji farmaceutycznej nie bylibyśmy w stanie konkurować na rynkach europejskich, gdzie pełna integracja procesów jest niezbędna.

Wypowiedź pochodzi z artykułu "Odnowa" z numeru 6/2015 magazyu "Przemysł Farmaceutyczny"

Fot. Sensilab

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ