Partner serwisu
10 lutego 2016

Nowy dyrektor generalny Amgen w Polsce

Kategoria: Ludzie farmacji

Nowym Dyrektorem Generalnym oddziału w Polsce została Samantha Kingdom, która wcześniej sprawowała funkcję dyrektora Europejskiego Działu Immuno-Onkologicznego w Zug w Szwajcarii. Swoje obowiązki w Polsce przejęła z dniem 27 stycznia 2016 r.

Nowy dyrektor generalny Amgen w Polsce

Samantha Kingdom podkreśliła, że czuje się zaszczycona, iż powierzono jej zarządzanie oddziałem w Polsce, który stanowi jedną z najlepiej rozwijających się filii AMGEN w Europie.

Moim celem będzie poprawa dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii AMGEN oraz wzmocnienie działań firmy na rzecz rozwoju nowoczesnych metod leczenia w Polsce. Współpracując z wysoko wykwalifikowaną polską kadrą w AMGEN, będę dążyć do realizacji misji firmy, którą jest szeroko pojęta służba pacjentom – mówi Samantha Kingdom.

Samantha Kingdom ma 25-letnie doświadczenie zawodowe w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, zdobyte w Europie i Australii.

Pełniła rolę dyrektora marki produktu leczniczego XGEVA® w europejskiej siedzibie AMGEN w Zug oraz, była dyrektorem Działu Onkologii AMGEN w Australii. Ponadto ma bogate doświadczenie w sprzedaży, marketingu oraz Human Resources, które zdobyła pracując w firmach: Eli Lilly i MSD.

Jest absolwentką Wydziału Psychologii University of East London, który ukończyła z wyróżnieniem.

O Amgen:

Firma AMGEN jest zaangażowana w działania, których celem jest wykorzystanie pełnego potencjału biologii na rzecz pacjentów cierpiących na ciężkie choroby, poprzez odkrycia, opracowywanie, produkcję i dostarczanie na rynek innowacyjnych leków dla ludzi. Podejście to zakłada używanie narzędzi takich jak zaawansowana genetyka człowieka do wyjaśnienia złożoności choroby i zrozumienia podstaw biologii człowieka.

Firma AMGEN  koncentruje się na obszarach medycyny, w których istnieje wiele niezaspokojonych potrzeb oraz wykorzystuje swoje doświadczenie w produkcji leków biologicznych, które znacząco podnoszą jakość życia pacjentów. AMGEN jako pionier w dziedzinie biotechnologii od 1980 r., to jedna z wiodących niezależnych firm biotechnologicznych, dostarczająca przełomowe leki i terapie milionom pacjentów na całym świecie.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ