Partner serwisu
15 lutego 2016

Nowy członek Komitetu Wykonawczego Sanofi

Kategoria: Ludzie farmacji

 Firma Sanofi ogłosiła powołanie Muzammila “Muza” Mansuriego na nowego członka Komitetu Wykonawczego, który od 22 lutego 2016 będzie pełnił obowiązki Wiceprezesa Wykonawczego ds. Strategii i Rozwoju Biznesowego. Muzammil Mansuri przejdzie do Grupy Sanofi z firmy Gilead Sciences.

Nowy członek Komitetu Wykonawczego Sanofi

Mansuri będzie odpowiedzialny za działania w zakresie planowania strategicznego, rozwoju biznesowego, wywiadu strategicznego, zarządzania partnerstwami w ramach całej Grupy oraz za fundusz Sanofi Genzyme Bio Ventures. 

Muz wnosi do firmy bogate doświadczenie, które zdobywał pełniąc kierownicze funkcje w spółkach farmaceutycznych o globalnym zasięgu. Mansuri dogłębnie rozumie proces rozwoju biznesowego i strategię globalnych organizacji biofarmaceutycznych, dzięki czemu znacząco przyczyni się do rozwoju ogólnej strategii Grupy i wniesie cenny wkład w działalność Sanofi i Komitetu Wykonawczego – powiedział Olivier Brandicourt, Dyrektor Generalny Sanofi.

Muzammil Mansuri, posiadacz podwójnego, amerykańsko-brytyjskiego obywatelstwa, mający ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie rozpoczął karierę zawodową w 1981 roku jako badacz w Shell Research Limited. Następnie przez kilka lat pracował w Bristol-Myers Company, awansując na coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska związane z działalnością badawczo-rozwojową.  Od 2007 do 2010 roku pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego spółki CGI Pharmaceuticals. Przed dołączeniem do Sanofi zajmował stanowisko Starszego Wiceprezesa ds. Strategii Badawczo-Rozwojowej i Rozwoju Przedsiębiorstwa w Gilead Sciences. 

Muzammil Mansuri ma tytuł licencjata (BSc) w dziedzinie chemii oraz stopień doktora (PhD) w zakresie chemii organicznej, który zdobył w University College London. Po uzyskaniu stopnia doktora wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) oraz na Uniwersytecie Columbia.  

Informacje o firmie Sanofi 

Firma Sanofi, działający na skalę światową lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w obszarach takich jak rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz Genzyme. Spółka Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY).  

Źródło: Sanofi

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ