Partner serwisu
16 lutego 2016

Zabezpieczono 200 podrobionych tabletek

Kategoria: Ciekawostki

Policjanci gorzowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mieszkańca Gorzowa, który posiadał podrobione leki na potencję. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Zabezpieczono 200 podrobionych tabletek

Mundurowi gorzowskiej komendy dotarli do informacji, z której wynikało, że jeden z mieszkańców Gorzowa może posiadać podrobione leki. Praca operacyjna doprowadziła do jego zatrzymania we wtorek (9 lutego). Po godz. 10 podejrzany został zauważony przy ul. Obrońców Pokoju. Po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany i trafił do gorzowskiej komendy.

Przy 35-latku znaleziono niemal 300 tabletek leków różnych producentów. Już potwierdzono, że 200 z nich jest podrobionych. Ich wartość rynkowa to prawie 9 tys. zł. To tabletki na potencje, które w Polsce są sprzedawane na receptę. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanego. Znaleziono tam kolejne tabletki i leki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół tysiąca różnego rodzaju specyfików, które zostaną poddane analizie. Będą sprawdzane pod kątem legalności.

35-letni gorzowianin usłyszał zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej. Grozi mu do 2 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe.

Źródło i fot.: www.lubuska.policja.gov.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ