Partner serwisu
19 lutego 2016

Sanofi i irańskie Ministerstwo Zdrowia i Edukacji Medycznej podpisują memorandum o współpracy

Kategoria: Z życia branży

Sanofi i irański Urząd ds. żywności i leków, będący podmiotem stowarzyszonym Ministerstwa Zdrowia i Edukacji Medycznej Islamskiej Republiki Iranu, podpisały 28 stycznia memorandum o współpracy. Jego celem jest możliwość przekazania przez Sanofi specjalistycznej i praktycznej wiedzy na rzecz obywateli Islamskiej Republiki Iranu.

Sanofi i irańskie Ministerstwo Zdrowia i Edukacji Medycznej podpisują memorandum o współpracy

Sanofi jest obecne w Iranie od dawna; osiągnęło status najważniejszej międzynarodowej firmy farmaceutycznej w tym kraju. W związku z tym, podjęliśmy zobowiązanie dostarczania obywatelom Iranu innowacyjnych oraz już sprawdzonych rozwiązań terapeutycznych – powiedział Serge Weinberg, Chairman of the Board of Directors w Sanofi. – Dzięki tej współpracy, rozważymy możliwość zwiększenia skali naszej obecności w Iranie, gdzie działamy już od ponad 10 lat, a także wzmocnienia naszej aktualnej współpracy przemysłowej. 

Memorandum dotyczy trzech obszarów, będących podmiotem potencjalnej współpracy:  

Sanofi przeanalizuje możliwości dalszego rozwoju współpracy z prestiżowymi irańskimi wytwórcami. Miałaby ona na celu wzmocnienie wymiany wiedzy na temat branżowych standardów jakości oraz zwiększenie skali transferu technologii produkcji i związanej z nią wiedzy, na rzecz renomowanych i wiarygodnych wytwórców irańskich. Efektem takiej współpracy będzie wytwarzanie wysokiej jakości produktów farmaceutycznych w obszarach związanych z chorobami przewlekłymi i niezakaźnymi.  

Sanofi będzie współpracować z irańskim Ministerstwem Zdrowia przy realizacji programów zapobiegania chorobom przewlekłym i niezakaźnym, kontroli oraz zarządzania czynnikami ryzyka, co dotyczy w szczególności cukrzycy.  

Trzeci obszar to poprawa dostępności dokładnych, rzetelnych i znaczących badań epidemiologicznych i rejestrów medycznych. Zarówno Sanofi, jak i irańskie Ministerstwo Zdrowia zgadzają się, że powyższe zagadnienia mają kluczowe znaczenie dla decydentów i umożliwiają im tworzenie efektywnych rozwiązań oraz kształtowanie skutecznej polityki społecznej w sektorze zdrowia. Przeanalizowane zostaną możliwości i szanse zaangażowania irańskiego środowiska naukowego we współpracę w  tych dziedzinach. Celem działań jest udostępnienie Ministerstwu Zdrowia rozległej wiedzy specjalistycznej Sanofi, m.in badań epidemiologicznych i rejestrów medycznych, opracowanych lokalnie, jak również na arenie międzynarodowej. Udostępnienie międzynarodowego know-how Sanofi mogłoby pomóc decydentom w realizacji założeń dot. chorób przewlekłych, niezakaźnych (takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia) oraz genetycznych. Ewaluacja wszystkich działań zostałaby przeprowadzona zgodnie z obowiązującym prawem, z uwzględnieniem ograniczeń handlowych.

Informacje o firmie Sanofi w Iranie

Firma Sanofi oficjalnie rozpoczęła działalność w Islamskiej Republice Iranu w 2006 r., zakładając tam swoje przedstawicielstwo. Od 2009 r. Sanofi rozwija swą obecność w tym kraju dzięki nawiązaniu współpracy wytwórczej w odniesieniu do niektórych swoich ważnych produktów farmaceutycznych z istotnymi lokalnymi partnerami irańskimi. - W ten sposób firma zaangażowała się w znaczący transfer technologii i wiedzy praktycznej. W rezultacie 55% wolumenu sprzedaży firmy Sanofi na rynku irańskim stanowią produkty wytworzone w tym kraju.  

Informacje o firmie Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznana spółka działająca w branży dermokosmetycznej, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. 

Źródło: Sanofi

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ