Partner serwisu
22 lutego 2016

Boehringer Ingelheim Polska uhonorowana tytułem Top Employer Polska 2016

Kategoria: Ciekawostki

Boehringer Ingelheim działa w 38 krajach i zatrudnia ponad 47 tysięcy pracowników. Niezależnie od specyfiki działania danego oddziału firmy, procesy dotyczące zarządzania ludźmi są jednakowe dla każdego z nich. Certyfikat Top Employers Instytutu Top Employers przyznawany jest wyłącznie pracodawcom, którzy oferują swoim pracownikom najwyższe standardy zatrudnienia.

Boehringer Ingelheim Polska uhonorowana tytułem Top Employer Polska 2016

– Czujemy się zaszczyceni i jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Na wszystkich szczeblach naszej organizacji, zawsze staramy się zapewniać swoim pracownikom wyjątkowe warunki pracy, dbamy o rozwój oraz doskonalenie ich talentów. Uhonorowanie prestiżowym tytułem, jakim jest certyfikat Top Employers Polska 2016 potwierdza nasze przekonanie, że ludzie są nadrzędną wartością w każdej organizacji i dlatego staramy się tworzyć optymalne warunki środowiska pracy. Takie podejście zawsze przekłada się na sukces firmy – mówi Oliver Köhncke, Dyrektor Generalny Boehringer Ingelheim Polska.

Boehringer Ingelheim działa w 38 krajach i zatrudnia ponad 47 tysięcy pracowników. Niezależnie od specyfiki działania danego oddziału firmy, procesy dotyczące zarządzania ludźmi są jednakowe dla każdego z nich. Kluczowymi wartościami firmy w podejściu do pracowników są: uczciwość, sprawiedliwe traktowanie, stwarzanie możliwości rozwoju, dbanie o różnorodność oraz docenianie indywidualnego wysiłku każdej osoby. W oparciu o te wartości planuje się także zatrudnienie, oceny pracownicze oraz tworzy koncepcje rozwoju kadry.

W każdym obszarze działania, firma nie tylko dba o uczciwość i przestrzeganie zasad biznesowych oraz ogólnospołecznych, ale angażuje się także aktywnie w działalność charytatywną, edukację zdrowotną, dbając przy tym o pełną transparentność i otwartą komunikację wewnątrz i na zewnątrz firmy.

Certyfikat Top Employers jest przyznawany wyłącznie tym firmom, które oferują swoim pracownikom najwyższe standardy zatrudnienia. Każda firma przystępująca do procesu certyfikacji wypełnia ankietę dotyczącą najlepszych praktyk z obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkmi i jest oceniania w ramach zewnętrznego audytu. Metodologia badania Top Employers, podobnie jak międzynarodowy standard oceniania, jest przystosowywana do każdego kraju i co roku weryfikowana. Wyniki oceny porównywane są z międzynarodowym standardem w tym obszarze. Certyfikaty otrzymują tylko te firmy, które spełnią wymogi certyfikacji.

Firma Boehringer Ingelheim Polska jest jednym z czołowych pracodawców, który uzyskał tę prestiżową nagrodę dołączając tym samym do grona liderów w dziedzinie Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Boehringer Ingelheim

Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 47.700 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej. Trwałym fundamentem działalności firmy jest zaangażowanie
w projekty społeczne, jakim jest np. globalny projekt Making More Health, opieka nad pracownikami i ich rodzinami oraz zapewnianie wszystkim pracownikom równych szans. Współpraca i wzajemny szacunek oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią nieodłączną część wszystkich przedsięwzięć firmy Boehringer Ingelheim.

W 2014 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 13,3 mld euro. 19,9% wartości przychodów netto zainwestowane zostało w badania i dalszy rozwój.

Źródło: Boehringer Ingelheim

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ