Partner serwisu
23 lutego 2016

Przemyt ponad pół tysiąca tuszów do rzęs

Kategoria: Kosmetyki

Towar o rynkowej wartości ponad 24 tysięcy złotych miał trafić do Wielkiej Brytanii. Przemyt udaremnili celnicy z przejścia granicznego w Korczowej.

Przemyt ponad pół tysiąca tuszów do rzęs

Celnicy z przejścia granicznego w Korczowej wytypowali do szczegółowej kontroli samochód typu bus na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca Mercedesa do przekroczenia granicy państwa wybrał zwykły pas odpraw. Mężczyzna zgłosił Służbie Celnej, że przewozi jedynie dozwoloną prawem normę wyrobów akcyzowych. Celnicy nie dali się zwieść zapewnieniom podróżnego i dokładnie sprawdzili jego samochód, w którym wykryli 594 sztuki tuszów do rzęs oraz 10 sztuk wody toaletowej. W związku z tym, że wykryte towary oznaczone były chronionymi znakami towarowymi, a celnicy podejrzewają, że są to towary nieoryginalne, zostały one zabezpieczone do dalszego postępowania.

Dodatkowo, w bagażach podróżnego zamiast zgłoszonych dwóch paczek papierosów, celnicy doliczyli się aż 248 paczek.

Obywatel Rumunii wyjaśnił celnikom, że został poproszony przez znajomą z Kijowa o dostarczenie towaru do Londynu. Wiedział, że takich ilości nie można przewieźć przez granicę, ale liczył że mu się uda.
Wobec 47-letniego mężczyzny celnicy wszczęli postępowanie karne skarbowe oraz zabezpieczyli kwotę pięciu tysięcy zł na poczet kary grzywny.

Źródło i fot.: przemysl.scelna.gov.pl
 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ