Partner serwisu
25 lutego 2016

Pantene z histydyną

Kategoria: Kosmetyki

Podczas każdego mycia narażamy nasze włosy na uszkodzenia spowodowane naturalną obecnością zanieczyszczeń mineralnych w wodzie z kranu, dlatego naukowcy Pantene pracowali nad odkryciem składnika, który ogranicza tę powszechną przyczynę uszkodzeń włosów.

Pantene z histydyną

Eksperci Pantene Hair Research Institute przez ponad 5 lat prowadzili badania w dziedzinie proteomiki, aby zrozumieć i wskazać czynniki zewnętrzne i wewnętrzne mające wpływ na zdrowie włosów. Badania wykazały, że bez względu na kształt, rozmiar czy pochodzenie etniczne, we włosach każdego człowieka odkładają się minerały zawarte w wodzie, w szczególności związki miedzi o silnych właściwościach oksydacyjnych. Ich obecność w wodzie jest niezbędna dla zdrowia naszego organizmu, jednak gromadzenie się nadmiernych ilości we wnętrzu włosa prowadzi do zerwania i erozji podstawowych białek i tłuszczów. Konsekwencją tego jest tzw. porowatość białek, czyli ich ubytek w strukturze włosa. W miarę gromadzenia się zanieczyszczeń mineralnych włosy tracą blask, objętość, stają się szorstkie i pozbawione życia, a w miarę upływu czasu zanieczyszczenia te osłabiają strukturę włosów, sprawiając, że są bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane stylizacją, a także na rozdwajanie, łamanie i puszenie się.

Podczas każdego mycia narażamy nasze włosy na uszkodzenia spowodowane naturalną obecnością zanieczyszczeń mineralnych w wodzie z kranu, dlatego naukowcy Pantene pracowali nad odkryciem składnika, który ogranicza tę powszechną przyczynę uszkodzeń włosów. Pantene prezentuje produkt najnowszej generacji - odżywkę z nową formułą zawierającą histydynę, której efekty zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Innowacyjne odżywki Pantene z histydyną działają lepiej niż tradycyjne, nie obciążając włosów. Jak udało się to osiągnąć? Gdy Pantene rozpoczęło prace nad zmianą formuły odżywek, okazało się, że do tej pory działały one jedynie na zewnętrzną warstwę włosa, nie docierając w jego głąb. Główny naukowiec Pantene, Jeni Thomas wyjaśnia - Warstwa zewnętrzna to zaledwie 5% powierzchni włosa i większość odżywek działa jedynie na tę jego część, nie docierają do pozostałych 95% włókien włosa. Odżywki Pantene z nową substancją aktywną - histydyną, wnikają w głąb struktury włosa i przywracają mu siłę dzięki wiązaniu oksydantów i ich neutralizacji, zmniejszając w ten sposób zanieczyszczenia mineralne we wnętrzu włosa.

Innowacyjne szampony Pantene zawierające formułę EDDS i nowe odżywki z histydyną pozwolą przywrócić zniszczonym włosom zdrowy blask. Zarówno działanie formuły EDDS, jak i histydyny polega na redukcji poziomu zanieczyszczeń mineralnych zawartych w wodzie, jednak cel ten osiągają w różny sposób. Formuła EDDS ma za zadanie zapobiegać ich gromadzeniu się poprzez działanie w wodzie i na powierzchni włosów. Histydyna natomiast przenika w głębsze partie rdzenia włosa, w których zanieczyszczenia mineralne są już obecne. Zestaw składający się z szamponu i odżywki dzięki kompleksowemu działaniu blokuje dwa razy więcej uszkodzeń powstałych w wyniku działania związków chemicznych o silnych właściwościach oksydacyjnych niż przy stosowaniu jedynie szamponów z technologią antyoksydantów.

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ