Partner serwisu
25 lutego 2016

Obligacje Polskiej Grupy Farmaceutycznej notowane na Catalyst

Kategoria: Z życia branży

Polska Grupa Farmaceutyczna, jeden z największych w Polsce dystrybutor leków i produktów medycznych, wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 100 mln PLN, które zostały wprowadzone do obrotu publicznego na rynku Catalyst w czwartek 18 lutego 2016 r.

Obligacje Polskiej Grupy Farmaceutycznej notowane na Catalyst

Polska Grupa Farmaceutyczna stała się uczestnikiem prestiżowego rynku prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych. Wyemitowane przez firmę 5-letnie obligacje zadebiutowały na rynku Catalyst. To doskonały sygnał o przejrzystości firmy – nie tylko dla inwestorów, ale także dla wszystkich partnerów biznesowych spółki.

 Uplasowanie obligacji wśród inwestorów finansowych potwierdza zasadność prowadzonej przez spółkę polityki rozwoju i zwiększa wiarygodność PGF na rynku. Będziemy nadal realizować naszą misję, wspierając jednocześnie partnerów biznesowych. To dla nas niezwykle istotne i daje gwarancję stabilnego rozwoju – mówi Anna Socha, Prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Konsekwentnie realizowana strategia umożliwi dalszy rozwój firmy, a także opracowanie i wprowadzanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań, pozwalających Polskiej Grupie Farmaceutycznej na wyprzedzanie oczekiwań nieustannie zmieniającego się rynku.

Emisja obligacji PGF była koordynowana przez konsorcjum banków: Bank Pekao S.A. i Bank Zachodni WBK S.A., przy wsparciu BGŻ BNP Paribas oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ