Partner serwisu
23 marca 2016

Spółdzielnia Inwalidów ŚWIT przejmie fabrykę Colgate-Palmolive w podwarszawskim Halinowie

Kategoria: Kosmetyki

7 marca 2016 roku została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki Colgate-Palmolive Halinów (Poland) Sp. z o.o. pomiędzy Spółdzielnią Inwalidów ŚWIT a firmą Colgate-Palmolive.

Spółdzielnia Inwalidów ŚWIT przejmie fabrykę Colgate-Palmolive w podwarszawskim Halinowie

Nabycie zakładu wraz z pełną infrastrukturą oraz liniami produkcyjnymi do płynów, szamponów, past, żeli i proszków nastąpi do połowy kwietnia 2016.

Zakład w Halinowie
Oddalony o 23 km od centrum Warszawy zakład produkcji kosmetyków w Halinowie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów w Polsce. Jako część grupy Colgate-Palmolive produkował kosmetyki oraz chemię gospodarczą do końca 2015 roku. Obiekt, o powierzchni blisko 6 ha, jest przystosowany do produkcji i konfekcjonowania m.in. płynów, szamponów, żeli, past do mycia oraz proszków. 

W halach produkcyjnych, o łącznej powierzchni 10 tys. metrów, znajdują się nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne przeznaczone m.in. do: mieszania, rozpuszczania, homogenizowania, filtracji, przesiewania oraz rozlewu i konfekcjonowania produktów. Fabryka jest wyposażona w automatyczne systemy aparatury kontrolno-pomiarowej, dzięki którym cały proces produkcji może być stale nadzorowany pod względem najwyższych standardów jakości. Na terenie zakładu znajduje się także nowoczesne laboratorium chemiczno-mikrobiologiczne.

Rozwój Grupy ŚWIT
Dzięki nowej inwestycji Grupa ŚWIT znacząco podniesie moce produkcyjne w segmencie płynów i szamponów, a także poszerzy swoją ofertę o pasty i proszki. Firma planuje zarówno rozszerzenie asortymentu produktów markowych, jak i zwiększenie oferty marek własnych dla polskich i zagranicznych sieci handlowych. 

ŚWIT zamierza również rozwinąć produkcję kontraktową dla dotychczasowych i nowych odbiorców oraz eksport, poprzez dynamiczną ekspansję na nowe rynki. Nabycie zakładu produkcyjnego w Halinowie zwiększy wydajność produkcyjną Grupy ŚWIT do ponad 110 mln szt. rocznie, co uplasuje ŚWIT w gronie największych producentów kosmetyków w Polsce.

Produkcja kosmetyków od 1944 roku
Spółdzielnia Inwalidów Świt to polska firma kosmetyczna o wieloletniej tradycji. Od ponad 70 lat jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, które cieszą się uznaniem konsumentów, a także chemii gospodarczej. Spośród marek będących w portfolio niemal od początku istnienia firmy, warto wymienić markę Abra, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat jest dostępna w sprzedaży. W ofercie firmy znajdują się również takie marki, jak Exclusive Cosmetics, Days Cosmetics oraz CleanHands, wicelider na polskim rynku antybakteryjnych żeli do rąk. Spółdzielnia Inwalidów ŚWIT to również jeden z ważnych producentów marek własnych dla sieci handlowych.

źródło: Informacja prasowa PR Manager

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ