Partner serwisu
30 marca 2016

Domowa fabryka farmaceutyków zlikwidowana pod Kołobrzegiem [ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM]

Kategoria: Z życia branży

Linię technologiczną do produkcji preparatów rozprowadzanych jako produkty lecznicze zlikwidowali w powiecie kołobrzeskim funkcjonariusze Straży Granicznej. Zabezpieczyli przeszło 12 tysięcy różnych tabletek, zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy produkowali i rozprowadzali nielegalne specyfiki. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Domowa fabryka farmaceutyków zlikwidowana pod Kołobrzegiem [ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM]

Nielegalną fabrykę prowadził 33-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego. Kiedy 12 marca na jego posesję wkroczyli strażnicy graniczni, mężczyzna akurat pracował przy produkcji tabletek. Był kompletnie zaskoczony. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli całą linię technologiczną do produkcji, maszyny do pakowania, urządzenia do wytwarzania naklejek z hologramami, półprodukty w proszku i płynach, setki fiolek oraz tysiące tabletek luzem i w opakowaniach.

Dwa dni później funkcjonariusze zatrzymali zamieszanych w produkcję i rozprowadzanie specyfików 27-letniego mężczyznę i 24-letnią kobietę, mieszkańców powiatu kołobrzeskiego. Według ustaleń strażników granicznych, produkowane środki cała trójka wprowadzała do obrotu jako anaboliki oraz leki odchudzające. Niektóre ze specyfików były też opatrzone etykietami firm farmaceutycznych.

Wszystkie osoby usłyszały zarzuty produkcji i rozprowadzania fałszywych produktów leczniczych i zostały zwolnione. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Dalsze postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu prowadzi Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu.

Zobacz zdjęcia i film TUTAJ.

Źródło i fot.: morski.strazgraniczna.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ