Partner serwisu
04 kwietnia 2016

Grupa Adamed na konferencji Medtrends

Kategoria: Z życia branży

18 i 19 marca br. w Zabrzu odbyła się II międzynarodowa konferencja „MedTrends 2016 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia”. Jednym z prelegentów był dr Sebastian Pawlak z Działu Badawczego Departamentu Innowacyjnego Grupy Adamed.

Grupa Adamed na konferencji Medtrends

Celem konferencji MedTrens była wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami sektora nauki, medycyny, nowych technologii i rozwiązań telemedycznych oraz świata biznesu z Polski i innych krajów europejskich na temat wdrażania i kierunków rozwoju nowoczesnych rozwiązań w medycynie. Wzięli w niej udział czołowi eksperci m.in. z dziedziny onkologii, neurologii, kardiologii i genomiki. Organizatorem konferencji był I Śląski Park Technologii Medycznych – Kardio-Med Silesia Współorganizatorem – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także Urząd Miasta Zabrze.

Dr Sebastian Pawlak zabrał głos w czasie sesji poświęconej innowacyjnej profilaktyce, diagnostyce i terapii w kardiologii, onkologii i neurologii. W trakcie swojego wystąpienia prezentował jeden z projektów biotechnologicznych Grupy Adamed ONCOTRAIL. Jego głównym założeniem są badania przedkliniczne i kliniczne nad przeciwnowotworowym działaniem nowej cząsteczki, pochodnej TRAIL, ukierunkowanej na sygnalizację śmierci komórki. Projekt jest kontynuacją ONCO 3-CLA.

Źródło i fot.: Adamed

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ