Partner serwisu
12 kwietnia 2016

Sanofi powołuje dr Yong-Jun Liu na stanowisko dyrektora ds. badań

Kategoria: Ludzie farmacji

Firma Sanofi powołała dr Yong-Jun Liu na stanowisko Dyrektora ds. Badań Naukowych (Head of Research) Globalnego Pionu Badań i Rozwoju. Jego bezpośrednim przełożonym będzie dr Elias Zerhouni, Szef Globalnego Pionu Badań i Rozwoju.

Sanofi powołuje dr Yong-Jun Liu na stanowisko dyrektora ds. badań

Dr Liu to jeden z najbardziej aktywnych na świecie badaczy w dziedzinie immunologii pod względem liczby publikacji. Jest autorem ponad 250 artykułów, publikowanych w wiodących czasopismach naukowych, takich jak Nature i Science. Według danych specjalistycznej wyszukiwarki Google Scholar, był cytowany ponad 94 000 razy. Jego badania doprowadziły do rozwoju kilku kluczowych grup leków stosowanych w alergologii, immunologii i onkologii. Dr Liu uzyskał tytuł lekarza medycyny w 1984 r. na Wydziale Medycznym im. Normana Bethune‘a Uniwersytetu Medycznego w Chinach i zrobił doktorat w dziedzinie immunologii w 1989 r. na Uniwersytecie w Birmingham w Wielkiej Brytanii. 

Dr Liu będzie odpowiedzialny za kierowanie wszystkimi badaniami naukowymi firmy Sanofi, których celem jest dostarczenie pacjentom innowacyjnych leków o wysokiej wartości. Wspólnie z zespołem, będzie prowadzić prace nad stworzeniem konkurencyjnej organizacji prowadzącej prace badawczorozwojowe, czerpiącej z najlepszej dostępnej wiedzy specjalistycznej – zarówno wewnątrz,  jak i na zewnątrz firmy.  

Sanofi dostarcza pacjentom produkty stanowiące bardzo istotny postęp w lecznictwie, jednak  w coraz bardziej konkurencyjnym świecie, leki przyszłości będą kształtować najwyższej klasy osiągnięcia naukowe. Jestem przekonany, że dr Yong-Jun Liu doprowadzi Sanofi w nadchodzących latach do wiodącej pozycji nowoczesnej firmy, dokonującej przełomowych odkryć naukowych  i opracowującej nowe leki – stwierdził dr Olivier Brandicourt, Dyrektor Generalny firmy Sanofi.  

Dr Yong-Jun Liu odegra kluczową rolę w kształtowaniu wizjonerskiej strategii badań i rozwoju dla Sanofi, a także w odnowieniu asortymentu produktów znajdujących się we wczesnych stadiach badań rozwojowych – powiedział dr Elias Zerhouni, Szef Globalnego Pionu Badań i Rozwoju w Sanofi. Jego światowej klasy doświadczenie w dziedzinach m.in. immunologii i onkologii jest dla nas wielkim atutem, ponieważ Sanofi dąży do doskonałości w dziedzinie osiągnięć naukowych  i innowacyjności we wszystkich obszarach lecznictwa. Z przyjemnością witam Yonga-Juna w Sanofi. 

Dr Liu posiada dwudziestopięcioletnie doświadczenie w pracy w przemyśle farmaceutycznym,  w tym między innymi w czołowych ośrodkach medycznych badań naukowych. W latach 1991–1997 był starszym, a następnie głównym badaczem naukowym w Laboratorium Badań Immunologicznych firmy Schering-Plough. Dr Liu pełnił funkcję głównego badacza naukowego  w Instytucie Badawczym DNAX w Kalifornii do 2002 r., kiedy został dyrektorem założycielskim Instytutu Badań nad Immunologią Chorób Nowotworowych ośrodka MD Anderson Cancer Center Uniwersytetu w Teksasie. W ośrodku MD Anderson pracował również jako Kierownik Działu Immunologi, tworząc wiodący program badań immunologicznych w USA. W roku 2011 dr Liu dołączył do Baylor Research Institute jako Wiceprezes i Główny Specjalista ds. Badań Naukowych oraz Dyrektor Baylor Institute for Immunology Research. Został mianowany Dyrektorem ds. Badań Naukowych w firmie MedImmune w styczniu 2014 r.  

Źródło: Sanofi

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ