Partner serwisu
14 kwietnia 2016

Wiceprezes Polpharmy promuje wolontariat

Kategoria: Ciekawostki

Ireneusz Martyniuk, wiceprezes zarządu Polpharmy, przystąpił do Koalicji Prezesi-wolontariusze. Ideą projektu jest społeczne zaangażowanie liderów biznesu, którzy osobiście biorą udział w działaniach wolontariackich.

Wiceprezes Polpharmy promuje wolontariat

W ramach Koalicji Prezesi-wolontariusze propagowane są postawy i zachowania prospołeczne poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów prezesów i członków zarządów, którzy dzielą się z innymi swoim czasem, doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami na zasadach wolontariatu.

Ireneusz Martyniuk, który od lat wspiera wolontariat pracowniczy w Polpharmie, podkreśla rolę liderów zwłaszcza w przekazywaniu i dzieleniu się wiedzą z młodym pokoleniem:

„Każdy z managerów i liderów ma obowiązki wobec swoich współpracowników i podwładnych, ale ma również powinność wobec środowiska i społeczeństwa. Realizuję tę powinność poprzez to, że uczestniczę w różnych akcjach społecznych, a jedną z takich akcji jest Koalicja Prezesów-wolontariuszy. Jestem przekonany, że gdyby moje pokolenie miało dostęp do wiedzy i doświadczenia mentorów, nasz rozwój zawodowy, nasze kariery w wielu wypadkach potoczyły się inaczej. Wiem, że wielu ludzi potrzebuje takiego wzmocnienia, przykładu, który może nie będzie gotową instrukcją budowy kariery, ale zainspiruje ich do poszukiwania najlepszej drogi. Cieszę się, że mam szansę pracować w Koalicji, a jedną z moich aktywności będą wykłady z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju osobistego dla młodych ludzi.”

Koalicja powstała w 2011 roku. Skupia ponad 30 kluczowych menadżerów z wielu różnych branż. Członkami Koalicji są m.in. prezesi firm: Citi Handlowy, Danone, Orange, Coca-Cola, Aviva. Więcej informacji na temat Koalicji na stronie www.dobrybiznes.info. 

Źródło i fot.: Polpharma

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ