Partner serwisu
20 kwietnia 2016

Najlepsze prace magisterskie z farmacji nagrodzone

Kategoria: Ciekawostki

Naukowa Fundacja Polpharmy przyznała nagrody autorom najlepszych prac magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych uczelni medycznych w roku akademickim 2014/2015.

Najlepsze prace magisterskie z farmacji nagrodzone

Od ponad 40 lat
Ogólnopolski Konkursu Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne od ponad 40 lat. Wśród studentów uznawany jest za bardzo prestiżowy, z tradycjami i zostać jego finalistą jest dużym wyróżnieniem. Naukowa Fundacja Polpharmy  zgodnie ze swoja misją w różnych formach wspiera rozwój nauk farmaceutycznych także poprzez nagradzanie autorów najlepszych prac magisterskich powstających na wydziałach farmaceutycznych uczelni medycznych. W tym roku byliśmy fundatorem nagród dla zwycięzców  już po raz jedenasty.

Walczyło 10 absolwentów
Finał konkursu odbył się 30 marca w siedzibie zarządu Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Warszawie. O miano autora najlepszej pracy magisterskiej walczyło 10 absolwentów Wydziałów Farmaceutycznych z całej Polski. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie prace były bardzo dobre.

Nagrodzeni
Decyzją jury nagrodę I stopnia otrzymał  Dariusz Wawrzyniak za pracę – Wpływ pochodnych kwasów nukleinowych na wzrost komórek ludzkich – wykonaną w Zakładzie Biologii RNA Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, pod kierunkiem prof. Lucjusza Zaprutko, i opieką prof. Jan Barciszewski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Nagrodę II stopnia otrzymał Dawid Gawliński za pracę – Efekty jednorazowego lub wielokrotnego podania tianeptyny na poziom endokanabinoidów i N-acyloetanoloamin w wybranych strukturach mózgu u szczurów  wykonaną w Katedrze Toksykologii CM UJ Kraków pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Filip

Nagrodę  III stopnia otrzymała Dominika Krenczkowska za pracę  – Badanie barierowości skóry dla polisiloksanu o strukturze cyklicznej w warunkach ex-vivo – wykonana w Katedrze i Zakładzie Chemii FizycznejUM Gdańsk, pod kierunkiem dr hab. Krystyny Pieńkowskiej.

źródło: Polpharma

fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ