Partner serwisu
26 kwietnia 2016

Sanofi zainwestuje 300 mln Euro

Kategoria: Z życia branży

Inwestycja wpisuje się w zobowiązanie Sanofi do rozwijania nowych leków biologicznych na drodze zwiększania potencjału produkcyjnego i komercyjnego w sposób pozwalający zapewnić odpowiednią jakość, wydajność i skalę produkcji. Rozbudowa zakładu zwiększy zdolności produkcyjne w segmencie przeciwciał monoklonalnych.

Sanofi zainwestuje 300 mln Euro

W ramach planowanej inwestycji Sanofi zamierza dostosować i poszerzyć istniejącą infrastrukturę produkcyjną w celu utworzenia zaplecza dla znajdujących się obecnie w fazie badań i rozwoju przeciwciał monoklonalnych. Powstaną między innymi nowe laboratoria wyspecjalizowane w kontroli jakości i technologii produkcji.

– Inwestycja ta nie tylko przybliża realizację naszego celu w postaci objęcia pozycji lidera w segmencie leków biologicznych, ale odzwierciedla również nasze skupienie na potrzebach pacjenta - powiedział Philippe Luscan, Wiceprezes Wykonawczy ds. Globalnych Operacji Przemysłowych (GIA) oraz Prezes Sanofi we Francji. – Dysponujemy silnym portfolio badawczo-rozwojowym cząsteczek biologicznych, w tym między innymi przeciwciał monoklonalnych. Dzięki tej inwestycji zdołamy poszerzyć nasze kompetencje i możliwości w kluczowych obszarach terapeutycznych, takich jak: choroby układu sercowo-naczyniowego, reumatoidalne zapalenie stawów i atopowe zapalenie skóry. Nasz zakład produkcyjny w Geel stoi obecnie przed niepowtarzalną szansą, dlatego tym bardziej cieszy nas wsparcie, jakie otrzymujemy ze strony rządu flamandzkiego oraz Izby Inwestycyjno-Handlowej Flandrii i flamandzkiej Agencji Przedsiębiorczości.

– Otwartość gospodarki Flandrii na handel i inwestycje zagraniczne jest gwarantem zasobności naszego regionu - powiedział Geert Bourgeois, Minister-Prezydent rządu Flandrii. – Nauki biologiczne to sektor oferujący wiele innowacyjnych możliwości, nie tylko dla międzynarodowych korporacji, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na szczeblu lokalnym każdego roku udaje nam się przyciągać nowe, znaczące inwestycje i uważam, że rząd Flandrii postępuje słusznie, inwestując w rozwój tego właśnie sektora. Decyzja Sanofi o wyborze Flandrii stanowi potwierdzenie naszego doświadczenia i kompetencji we wspieraniu tego typu inwestycji.

Spółka Sanofi oraz jej globalna jednostka organizacyjna ds. opieki specjalistycznej, Sanofi Genzyme, zainwestowały dotychczas kwotę 600 mln EUR w modernizowany obecnie zakład produkcyjny w Geel, który prowadzi działalność w obszarze produkcji biotechnologicznej od 2001 r. Obecnie zakład odpowiada za całość globalnej produkcji białek terapeutycznych wykorzystywanych w leczeniu choroby Pompego, rzadko spotykanego i często śmiertelnego schorzenia mięśni o podłożu genetycznym. Białka terapeutyczne powstają w dużych bioreaktorach z kultur komórkowych, a następnie poddawane są procesowi oczyszczania.

Dzięki tej najnowszej inwestycji nowoczesny obiekt zyska ponad 8000 m2 powierzchni produkcyjnej, co pozwoli zwiększyć całkowitą zdolność produkcyjną zakładów i zdywersyfikować asortyment wytwarzanych leków przez otwarcie się na nowe obszary terapeutyczne. W związku z planowanym poszerzeniem działalności Sanofi zamierza przeprowadzić rekrutację na nowo utworzone stanowiska, zatrudniając wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny biotechnologii.

Zgodnie z przyjętym przez Sanofi strategicznym planem działania firma zamierza w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzić na rynek kilka nowych leków biologicznych, łącząc ze sobą technologię oraz najnowocześniejsze modele produkcyjne i operacyjne, aby dostarczać pacjentom wysokiej jakości produkty mogące poprawić stan ich zdrowia.

Informacje o Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznana spółka działająca w branży dermokosmetycznej, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

Więcej informacji na: www.sanofi.pl

Źródło: Sanofi

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ