Partner serwisu
29 kwietnia 2016

Polpharma zaprezentowała praktyki CSR

Kategoria: Z życia branży

Polpharma  przedstawiła cztery z 11 praktyk ujętych w publikacji FOB podczas regionalnego ogłoszenia  Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” , które odbyło się 25 kwietnia w Gdańsku. W czasie spotkania zaprezentowano wdrożenie strategii CSR i Kodeksu Postępowania Dostawców, kampanię „Ciśnienie na życie” oraz charytatywną sztafetę jubileuszową POLPRUN.

Polpharma zaprezentowała praktyki CSR

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza, cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów/ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR. Raport dostępny jest także w formie elektronicznej w portalu odpowiedzialnybiznes.pl.

- Coroczny raport FOB jest dla nas i wielu innych firm źródłem cennych inspiracji. Stale rosnąca liczba publikowanych praktyk oraz ich pomysłowość i dojrzałość pokazują rozwój idei CSR w Polsce. Cieszymy się, że wśród najlepszych praktyk wybranych do raportu znalazło się aż 11 inicjatyw Polpharmy. Ucząc się od innych, chętnie dzielimy się również swoim doświadczeniem, a raport FOB  jest do tego znakomitym forum ­– podsumowała Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Łącznie do Raportu zgłosiło swoje praktyki 137 firm. Raport grupuje dobre praktyki według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Najwięcej praktyk w tegorocznej edycji Raportu zawierają obszary „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” oraz „praktyki z zakresu pracy”.

Partnerami wydarzenia były firmy: Polpharma oraz Grupa LOTOS.

Źródło: Polpharma

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ