Partner serwisu
25 maja 2016

Grupa Adamed na Dniu Pabianic

Kategoria: Ciekawostki

W czasie tegorocznych Dni Powiatu Pabianickiego, które odbyły się 14 maja br., przygotowano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych. Swoją obecność w regionie zaakcentowała również Grupa Adamed m.in. promując wśród młodzieży konkurs, w którym do wygrania jest wyposażenie szkolnego laboratorium.

Grupa Adamed na Dniu Pabianic

Tysiące mieszkańców Pabianic i okolic bawiło się w majowy weekend. Część - ta z wędkarskim zacięciem - obserwowała Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Pabianickiego. Inni - bardziej aktywni - kibicowali lub brali udział w VI Otwartym Turnieju Piłki Nożnej. Atrakcji nie zabrakło także na miejskiej scenie artystycznej - występowały młodzieżowe zespoły taneczne i muzyczne z Domu Kultury w Pabianicach.

Dla dzieci przygotowano dmuchany plac zabaw i inne zabawy, które poprowadzili wolontariusze Agrafki i PCK.

Mieszkańcy mogli się również dowiedzieć o roli i misji Grupy Adamed, właściciela Polfy Pabianice i liczącego się pracodawcy w regionie. Młodzież zachęcana była do udziału w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”, w którym nagrodą jest wyposażenie szkolnej pracowni biologicznej, chemicznej lub fizycznej. Konkurs to część obchodów Jubileuszu Adamedu, a startować mogą w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych – klasy lub koła naukowe. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie do 12 czerwca krótkiego filmu naukowego dotyczącego jednej z konkursowych zagadnień:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu
  • Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
  • Z czego składa się Wszechświat?
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia?

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs/ oraz na profilu na Facebooku ADAMED SmartUP.

Źródło i fot.: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ