Partner serwisu
27 maja 2016

Sanofi ogłasza zmiany w składzie Komitetu Wykonawczego

Kategoria: Ludzie farmacji

Dyrektor generalny spółki Sanofi dr Olivier Brandicourt poinformował na początku tygodnia o szeregu zmian w składzie Komitetu Wykonawczego, wynikających z ogłoszonej niedawno Strategii Działań spółki do 2020 r. 

 Sanofi ogłasza zmiany w składzie Komitetu Wykonawczego

Od 1 czerwca 2016 r. w skład Komitetu Wykonawczego, na którego czele stoi Olivier Brandicourt,  wejdą:  

 • Olivier Charmeil, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny, Dział Leków Ogólnego Przeznaczenia i Rynków Wschodzących.*
 • Jérôme Contamine, Wiceprezes Wykonawczy, Dział Finansów
 • Peter Guenter, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny, Dział Diabetologii i Chorób Sercowo-Naczyniowych*
 • Carsten Hellmann, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny, Merial (do 31 grudnia 2016 r. – por. niżej)
 • Karen Linehan, Wiceprezes Wykonawczy ds. Prawnych, Dział Prawny
 • David Loew, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny, Sanofi Pasteur**
 • Philippe Luscan, Wiceprezes Wykonawczy, Dział Spraw Branżowych
 • Dr Muzammil Mansuri, Wiceprezes Wykonawczy, Dział Strategii i Rozwoju Biznesu
 • Dr David Meeker, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny, Sanofi Genzyme
 • Dr Ameet Nathwani, Wiceprezes Wykonawczy, Dział Medyczny
 • Roberto Pucci, Wiceprezes Wykonawczy, Zasoby Ludzkie
 • Dr Elias Zerhouni, Prezes, Dział Międzynarodowych Badań i Rozwoju 

Spółka ogłosiła także, że 1 czerwca opuści ją Pascale Witz, Wiceprezes Wykonawcza w Dziale Diabetologii i Chorób Sercowo-Naczyniowych. Pascale pracuje w Sanofi od lipca 2013 r. W zarządzaniu spółką jest zwolenniczką podejścia zorientowanego na pacjenta i opiekę zintegrowaną. Odegrała istotną rolę w nawiązaniu współpracy ze strategicznymi partnerami, w tym z Verily Life Sciences (spółką zależną Google) oraz z Hanmi Pharmaceuticals. 

Carsten Hellmann, Wiceprezes Wkonawczy Merial, przyjął stanowisko prezesa oraz dyrektora generalnego ALK, pozostanie jednak w Sanofi do końca roku, aby sfinalizować strategiczny projekt swapowy ze spółką Boehringer Ingelheim. 

Sanofi planuje także powołać wiceprezesa wykonawczego działu Środków Ochrony Zdrowia (CHC), który wejdzie w skład Komitetu Wykonawczego. Osoba zatrudniona na tym stanowisku pokieruje pracami nowo utworzonej globalnej jednostki biznesowej CHC, która rozpocznie działalność po zakończeniu prowadzonej od grudnia 2015 r., transakcji swapowej pomiędzy Działem Merial grupy Sanofi, zajmującym się produktami weterynaryjnymi, a jednostką Boehringer Ingelheim, specjalizującą się w środkach ochrony zdrowia. Realizacja tej transakcji pozwoli spółce Sanofi objąć pozycję globalnego lidera w segmencie CHC.

Suresh Kumar, dotychczasowy Wiceprezes Wykonawczy ds. Kontaktów Zewnętrznych z przyczyn osobistych zdecydował się wrócić do Stanów Zjednoczonych. Mając na uwadze amerykańską sytuację rynkową oraz zbliżające się wybory prezydenckie, Suresh zgodził się reprezentować interesy spółki Sanofi w Stanach Zjednoczonych do końca roku. Olivier Brandicourt będzie pełnił obowiązki szefa Działu Kontaktów Zewnętrznych do czasu znalezienia następcy Suresha na tym stanowisku. 

Źródło: Sanofi

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ