Partner serwisu
07 czerwca 2016

Zmniejsza wydzielanie sebum o 79% po 21 dniach regularnego stosowania

Kategoria: Kosmetyki

Szacuje się, że osoby z trądzikiem stanowią już 31% wszystkich leczonych przez dermatologa pacjentów, a dermokosmetyki stosowane są u 80% z nich1. W walce z trądzikiem liczy się skuteczność. *Badania aparaturowe w niezależnym laboratorium badawczym przy regularnym stosowaniu Aktywnego kremu eliminującego niedoskonałości Iwostin Purritin®, potwierdziły redukcję wydzielania sebum na skórze twarzy – o 79% po 21 dniach regularnego stosowania.

Zmniejsza wydzielanie sebum o 79% po 21 dniach regularnego stosowania

Trądzik to powracający problem nie tylko nastolatków. Nie jest to również dolegliwość sezonowa, ponieważ wiele osób walczy z niedoskonałościami skóry przez cały rok. Preparaty do pielęgnacji skóry trądzikowej są jednymi z najczęściej poszukiwanych przez konsumentów. Szacuje się, że osoby z trądzikiem stanowią już 31% wszystkich leczonych przez dermatologa pacjentów, a dermokosmetyki stosowane są u 80% z nich1. W walce z trądzikiem liczy się skuteczność. Dlatego specjaliści rekomendują dermoceutyki Iwostin Purritin®, o działaniu potwierdzonym klinicznie1.  

Trądzik to problem coraz większej liczby osób w Polsce. Obecnie, aż 74% kobiet w wieku 25-39 lat deklaruje, że ma skórę tłustą, trądzikową i mieszaną. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale również emocjonalny: „Teraz już doszłam do swojego sposobu radzenia sobie z moją cerą, ale kiedyś te problemy to było przekleństwo”; „W pracy strasznie się świeciłam. Jeszcze łazienka była na drugim końcu biura i nie dało się tak pójść, żeby ktoś nie zauważył, że ja idę z tym pudrem. To było dla mnie bardzo krępujące2”.  

Kobiety  walczące z niedoskonałościami skóry są bardzo zaangażowane w pielęgnację i przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Jednak obawiają się, że jeśli zmiany trądzikowe – szczególnie błyszcząca skóra, rozszerzone pory, zaskórniki i wypryski zostaną dostrzeżone przez innych, będą odebrane jako brak wiedzy czy skutek zaniedbania codziennej pielęgnacji. Natomiast zadbana skóra dodaje im pewności siebie i sprawia, że lepiej czują się w relacjach z innymi2.  

Nieodpowiednia pielęgnacja może pogorszyć stan skóry trądzikowej. Jak więc o nią dbać?

– Po pierwsze, należy przywrócić prawidłowe nawilżenie – mówi dr Joanna Czuwara  z Kliniki Dermatologii UM w Warszawie. – W tym celu wykorzystuje się preparaty zawierające alfa- i beta-hydroksykwasy, które przy niskich stężeniach mają właściwości nawilżające i złuszczające. Aby nie podrażnić skóry złuszczaniem, do preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej  dodawane są substancje pozwalające na lepszą ich tolerancję, np. wyciąg z aloesu, alantoina. Po nawilżeniu i delikatnym złuszczeniu, skóra ulegnie wygładzeniu, w miarę regularnego stosowania złuszczą się zaskórniki.

Najczęściej stosowanym preparatem przez użytkowniczki dermokosmetyków jest krem2.  W przypadku skóry z niedoskonałościami, skuteczne i wielokierunkowe działanie zapewni Aktywny krem eliminujący niedoskonałości Iwostin Purritin®, który redukuje widoczność niedoskonałości już w 7 dni3. Poprawia wygląd skóry: reguluje wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, zmniejszając skłonność do powstawania nowych zmian.

*Badania aparaturowe (w Niezależnym Laboratorium Badawczym) przy regularnym stosowaniu kremu, potwierdziły redukcję wydzielania sebum na skórze twarzy. Po 8 h od nałożenia kremu średnia wartość była niższa o 22%, po 7 dniach o 54%, a po 21 dniach regularnego stosowania zmniejszyła się o 79% vs wartość mierzona przed rozpoczęciem stosowania. Powyższe wyniki badań potwierdzają działanie seboregulujące kremu.

DERMOCEUTYKI IWOSTIN PURRITIN®

Zostały stworzone dla pacjentów z problemem trądziku, jako wsparcie pielęgnacyjne w trakcie terapii przeciwtrądzikowej. Formuły Iwostin Purritin zawierają składniki aktywne m.in. Cobiostab 400, o skutecznym działaniu ograniczającym rozwój bakterii oraz innowacyjny składnik seboregulujący Evermat™, który silnie matuje i wygładza skórę, hamując nadmierne wydzielanie sebum. W linii Purritin znajduje się również Zincidone®, ograniczający skłonność do powstawania nowych zmian trądzikowych.  

DERMOCEUTYKI IWOSTIN PURRITIN® nie tylko działają wielowymiarowo i w zaawansowany sposób pielęgnują, ale przede wszystkim precyzyjnie rozwiązują problem skóry i pozwalają utrzymać efekty kuracji na długo. Są produkowane przez firmę farmaceutyczną, według najwyższych farmaceutycznych standardów, a ich skuteczność została potwierdzona w czterech badaniach klinicznych4 z udziałem osób ze skórą tłustą i trądzikową.  

 

1 Badanie Segmenter. Postrzeganie dermokosmetyków przez lekarzy dermatologów. Lipiec 2014. Działanie produktu na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych. Data on file.

2 Stosowanie preparatów opartych o formułę zabiegu dermatologicznego w pielęgnacji domowej, użytkowniczki dermokosmetyków 25-60 lat, badanie ilościowe i jakościowe, Ipsos, wrzesień 2015.

3 Badania aplikacyjne w Niezależnym Instytucie Badawczym na zlecenie Laboratorium Iwostin, efekt po 7 dniach stosowania. Data on file.

4 Kaszuba A., Langner A., et al., Dermatologia Praktyczna , 2011, vol. 49-61.  Chlebus E., Chlebus M., Dermatologia Estetyczna, 2013, vol. 15, nr.3 (86), 183-192.  Kaszuba A., Data on file, 2012.  Chlebus E., Data on file, 2016.

Źródło i fot.: informacja prasowa Sanofi

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ