Partner serwisu
16 czerwca 2016

Polpharma nagradza młodych zdolnych

Kategoria: Ciekawostki

Poznaliśmy zwycięzców naukowej edycji konkursu „Wprost” „Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski”. Polpharma była partnerem konkursu i fundatorem nagród.

Polpharma nagradza młodych zdolnych

Ideą konkursu „Młodzi Zdolni 2016” jest promowanie pomysłów młodych naukowców, które mogą być zrealizowane w Polsce. Projekty konkursowe miały dotyczyć problemu istotnego w skali kraju, regionu albo wesprzeć rozwój nauki w różnych dziedzinach.

Laureatami konkursu zostali:

  • Anna Drabczyk i Sonia Kudłacik, studentki Politechniki Krakowskiej (specjalność: technologia polimerów) za projekt „Materiały hydrożelowe na bazie nanokurkuminy i nanocząstek złota jako opatrunek do zwalczania zakażeń bakteryjnych”
  • Oskar Budziło z Gdyni, lekarz pracujący w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, za projekt „Wpływ gospodarki żelazowej na wybrane parametry układu immunologicznego rozwijającego się organizmu w grupie dzieci zdrowych, z rozpoznaniem choroby rozrostowej układu krwiotwórczego dziecka oraz zdrowych czynnie uprawiających sport”
  • Grzegorz Dumieński, pracownik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego za projekt „Analiza czynników determinujących odporność gmin jako systemów społeczno-ekologicznych w zlewni Nysy Kłodzkiej”, który może mieć istotne znaczenie dla walki z powodziami.

Laureaci odebrali nagrody w wysokości 5 tys. zł, które zostały ufundowane Polpharmę. Nagrody na gali „Wprost” wręczył Sebastian Szymanek, Dyrektor Generalny Polpharma Polska:

- Rozwój innowacyjnej polskiej gospodarki wymaga nie tylko inwestycji w laboratoria i nowoczesną infrastrukturę badawczą, ale również  w kapitał ludzki. Zależy nam na tym, aby młodzi naukowcy mieli szansę na realizację swoich pomysłów w Polsce i chętnie angażujemy się w inicjatywy, które wspierają kreatywność i nowatorskie rozwiązania – podsumował Sebastian Szymanek.

Źródło: Polpharma

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ