Partner serwisu
17 czerwca 2016

Oni wiedzą, czym jest CSR

Kategoria: Ciekawostki

Czy warto chwalić się działalnością w zakresie społecznej odpowiedzialności, co oznacza zrównoważony łańcuch dostaw? Na te i inne pytania odpowiedzieli laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem konkursu jest Polpharma.

Oni wiedzą, czym jest CSR

Ogólnopolski Konkurs wiedzy z zakresu CSR ma na celu upowszechnienie idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wspieranie osób, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy na ten temat. Konkurs skierowany jest do licealistów i studentów – składa się z trzech etapów: zgłoszeń online, etapu regionalnego oraz prezentacji finalistów. Dotyczy zarówno zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych – daje możliwość poznania dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu największych firm w Polsce.

Z roku na rok konkurs cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W tym roku drugi etap przeprowadzony został w siedmiu miastach Polski: Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Katowicach oraz Poznaniu. Do finału zaproszonych zostało pięciu najlepszych uczestników, których zadaniem było przygotowanie prezentacji na podstawie jednego z zaproponowanych zagadnień:

Odpowiedzialność społeczna uczelni wyższych – w czym się przejawia, jak ją wdrażać?
Chwalić się, czy się nie chwalić? Jak powinna wyglądać komunikacja o działaniach z zakresu CSR?
Zrównoważony łańcuch dostaw – czym jest, jak go wdrażać w firmach?
Jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ogłoszone przez ONZ mogą wpłynąć na strategie CSR w biznesie?

Tegoroczną laureatką konkursu została Agata Nowakowska, studentka Zarządzania z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, która dokonała dokładnej analizy tematu „Chwalić się, czy się nie chwalić? Jak powinna wyglądać komunikacja o działaniach z zakresu CSR?”

W skład Jury Konkursu wiedzy o CSR weszli przedstawiciele różnych środowisk:

  • przedstawicielka biznesu – Magdalena Rzeszotalska (Polpharma),
  • przedstawicielka administracji rządowej – Katarzyna Szulc (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego),
  • przedstawiciel trzeciego sektora – Marcin Grzybek (Forum Odpowiedzialnego Biznesu),
  • reprezentantka środowiska studenckiego – Monika Szewczyk (najaktywniejsza Ambasadorka XIII edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu),
  • przedstawicielka środowiska akademickiego – dr Agata Rudnicka (Uniwersytet Łódzki).

Źródło i fot.: Polpharma

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ