Partner serwisu
24 czerwca 2016

Bioton rozszerza współpracę z MSD

Kategoria: Z życia branży

BIOTON S.A. zawarł umowę z firmą MSD, częścią amerykańskiego koncernu Merck & Co., na mocy której będzie współpracował z MSD w zakresie rozwoju rynku leczenia hipercholesterolemii innowacyjnym lekiem Ezetrol (ezetymib).

Bioton rozszerza współpracę z MSD

Ezetrol jest lekiem zmniejszającym stężenie cholesterolu i innych lipidów we krwi. W badaniu klinicznym IMPROVE-IT, w którym udział wzięło 18 000 pacjentów dołączenie Ezetrolu do standardowej terapii przełożyło się na znamienną redukcję liczby zawałów serca i niedokrwiennych udarów mózgu w porównaniu z grupą leczoną wyłącznie statyną. W Polsce na hipercholesterolemię cierpi około 18 mln pacjentów, z czego ponad 3 mln jest objętych standardową terapią statynami, a mimo to 80% nie osiąga celów leczenia. Rynek preparatów regulujących gospodarkę lipidową w Polsce jest wart 500 mln zł.

Umowa ma dla nas duże znaczenie ponieważ pozwoli na dalsze wzmocnienie pozycji Biotonu w segmencie terapii chorób związanych z metabolizmem. Zaburzenia lipidowe bardzo często współistnieją z cukrzycą i chorobami układu krążenia. Zyskujemy więc możliwość wprowadzania do praktyki innowacyjnej i skutecznej  terapii w oparciu o istniejące w Spółce zasoby oraz posiadaną ekspertyzę rynkową. -  powiedział Jerzy Barbachowski, Dyrektor ds.  sprzedaży i marketingu Biotonu.

MSD jest jedną z siedmiu największych firm farmaceutycznych na świecie. Oferuje pacjentom około 100 innowacyjnych leków. Zespoły naukowców pracujące dla MSD  dokonały wielu przełomowych odkryć i umożliwiły wprowadzenie nowoczesnych terapii w tak istotnych obszarach jak m.in. cukrzyca, choroby układu krążenia, astma czy reumatoidalne zapalenie stawów, a także szczepionki dla dorosłych i dzieci. 

Z czołową polską firmą biotechnologiczną owocnie współpracujemy od roku 2014. Dotychczas współpraca obejmowała leki szpitalne oraz przeciwcukrzycowe. Cieszymy się że możemy rozszerzyć tę współpracę o kolejny innowacyjny produkt – powiedział Erik Plas, Dyrektor Zarządzający  MSD w Polsce.

Źródło: Bioton

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ