Partner serwisu
28 czerwca 2016

Odpowiedź Naczelnej Rady Aptekarskiej w kwestii regulacji rynku pozaaptecznego

Kategoria: Z życia branży

Naczelna Rada Aptekarska z niepokojem zapoznała się z opinią Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) sugerującą, że postulaty odnośnie wzmocnienia regulacji rynku pozaaptecznego mogą przyczynić się do jego zamknięcia. Zdaniem NRA, sprzedaż produktów leczniczych na stacjach benzynowych, supermarketach, czy kioskach, powinna podlegać kontroli ze strony odpowiednich organów.

Odpowiedź Naczelnej Rady Aptekarskiej w kwestii regulacji rynku pozaaptecznego

Dlatego jesteśmy za  wprowadzeniem przez inspekcję farmaceutyczną rejestru podmiotów prowadzących taką działalność, nałożenia na te placówki obowiązku przechowywania leków zgodnie ze standardami przyjętymi w aptekach, jak również objęcia tych punktów sprzedaży obowiązkowym nadzorem ze strony farmaceutów. Ponadto, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych pacjentów, proponujemy ograniczyć ilość substancji, opakowań i dawek leków dopuszczonych do obrotu w tych placówkach.

Celem powyższych działań podjętych przez NRA jest ograniczenie nadmiernej konsumpcji leków przez społeczeństwo, dlatego wypowiedź  Pana Cezarego Kaźmierczaka - Prezesa ZPP, przedstawiającą postulaty samorządu aptekarskiego jako „absurdalną dyskusję”, należy uznać za niefortunną.

Źródło: informacja prasowa NRA

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ