Partner serwisu
29 czerwca 2016

PASMI wybrał zarząd na kolejną kadencję

Kategoria: Ludzie farmacji

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty na Walnym Zgromadzeniu Członków wybrał Zarząd w kadencji 2016-2019. Prezesem PASMI została Ewa Jankowska (USP Zdrowie Sp. z o.o.), a członkami Zarządu Małgorzata Michałków (GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.) oraz Monika Granecka (Sanofi-Aventis Sp. z o.o.)

PASMI wybrał zarząd na kolejną kadencję

Celem statutowym PASMI  jest aktywne wspomaganie polityki zdrowotnej państwa poprzez współpracę z organami administracji państwowej i instytucjami zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym oraz promowanie odpowiedzialnego i świadomego stosowania leków w celu poprawy stanu zdrowia polskiego społeczeństwa.

Bardzo ważna jest kontynuacja rozpoczętych projektów i dialogu w jakim pozostaje PASMI z organizacjami branżami instytucjami rządowymi a także z pacjentem i konsumentem. Dziękując członkom za ich zaufanie i wybór na funkcję Prezesa na kolejną trzyletnią kadencję wierzę, iż PASMI jeszcze aktywniej włączy się w dialog z regulatorem a także będzie kontynuowało prace na rzecz samoregulacji branży  – powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI w kadencji 2016-2019

PASMI obecnie zrzesza 16 podmiotów:

Aboca, A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, Omega Pharma Poland, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark.

PASMI jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC.

Ewa Jankowska

Z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej jako elementu strategii marketingowej i sprzedażowej. W firmie USP Zdrowie jako Dyrektor ds. Regulacyjnych odpowiada na poziomie Grupy USP za pracę; Działu Rejestracji, Działu Wdrożeń, Działu Medycznego w zakresie; nadzoru nad farmakoterapią – PhV, badań klinicznych, refundacji. Jest też redaktorem naczelnym czasopisma ,,Stworzony dla Farmaceuty’’. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno leki Rx jak i OTC, suplementy diety oraz wyroby medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z rozwojem, wytwarzaniem, wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Od czerwca 2010 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PASMI budując pozycję organizacji w branży i środowisku regulatora zarówno na poziomie krajowych jak i unijnym. Jest członkiem Zespołu do spraw Konkurencyjności Branży Farmaceutycznej powołanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego przy Ministerstwie Rozwoju.

Małgorzata Michałków

Od czerwca 2012 r. jest Członkiem Zarządu PASMI. Ma ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w renomowanych koncernach farmaceutycznych. Od 15 lat pracuje w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, gdzie obecnie jest Dyrektorem ds. Rejestracji i Relacji Zewnętrznych. Zakres jej odpowiedzialności obejmuje zarówno Polskę jak i Kraje Bałtyckie, jest w tym regionie członkiem Zespołu Zarządzającego GSK CH. Zajmuje się relacjami zewnętrznymi oraz kwestiami rejestracyjnymi  dotyczącymi szerokiej gamy produktów: leków dostępnych bez recepty, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Wspiera ponadto kształtowanie strategii komunikacyjnej, opiniuje i zatwierdza reklamy. Brała aktywny udział w pierwszej europejskiej centralnej procedurze zmiany statusu leku z Rx na OTC. W przebiegu kariery zawodowej kierowała również Działami Medycznym/PV  i ds. Jakości. Jest doktorem nauk przyrodniczych (biochemia, fizjologia człowieka). W PASMI wspiera zagadnienia związane z przestrzeganiem praw pacjentów do rzetelnej, zrozumiałej informacji o produktach leczniczych oraz propagowaniu świadomego samoleczenia. Priorytetem jest dla niej zwiększenie dostępności produktów leczniczych dla pacjentów oraz bezpieczeństwo ich stosowania.

Monika Granecka

ma wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, z którą jest związana od 1999 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym,  ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej,  wprowadzania nowych produktów na rynek, nadzoru regulacyjnego nad komunikacją produktową. Jej doświadczenie obejmuje szeroką gamę produktową: produkty lecznicze dostępne na receptę oraz bez recepty, wyroby medyczne, suplementy diety i kosmetyki. Specjalizuje się w rynku polskim i innych krajach UE. Prowadziła również projekty regulacyjne w Rosji, Ukrainie, Kazachstanie czy Turcji. Od  2010 roku w Sanofi jest odpowiedzialna za Regulatory Affairs w ramach Business Unitu Consumer Healthcare. Obecnie na stanowisku CHC Regulatory Head odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w którym znajdują się takie marki jak No-spa®, Essentiale Forte®, MagneB6® czy Emolium®. Jest zaangażowana w projekty związane z pharmacovigilance, cosmetovigilance, badaniami klinicznymi i informacją medyczną.  Uczestniczy również w regionalnych i globalnych projektach z zakresu rozwoju nowych produktów. Reprezentuje Sanofi w stowarzyszeniach branżowych: PASMI oraz PZPK (Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, członek Cosmetics Europe). W PASMI jest szczególnie zaangażowana w projekty dotyczące regulacji reklamy leków OTC i suplementów diety, umbrella brandingu oraz sprzedaży pozaaptecznej.

PASMI (Polish Association of Self Medication Industry)

Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty został utworzony 9 listopada 2006 roku. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia. Promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne samoleczenie poprzez świadome i bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty. Aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością statutową PASMI.

Źródło i fot.: PASMI

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ