Partner serwisu
01 lipca 2016

Sanofi i Boehringer Ingelheim: porozumienie w obszarze produktów weterynaryjnych i Consumer Healthcare

Kategoria: Z życia branży

Spółki Sanofi oraz Boehringer Ingelheim ogłosiły w poniedziałek, 27 czerwca, podpisanie umów w sprawie transakcji strategicznej zainicjowanej w grudniu 2015 r., polegającej na wymianie części biznesowej Sanofi zajmującej się produktami weterynaryjnymi (Merial) i części Boehringer Ingelheim specjalizującej się w obszarze Consumer Healthcare (CHC).

Sanofi i Boehringer Ingelheim: porozumienie w obszarze produktów weterynaryjnych i Consumer Healthcare

Jest to ważny etap na drodze do finalizacji transakcji, oczekiwanej pod koniec 2016 r., która wymaga jeszcze zatwierdzenia ze strony instytucji regulacyjnych na różnych rynkach. Integracja części biznesowej Boehringer Ingelheim Consumer Healthcare (CHC) ze spółką Sanofi oraz Business Unitu Merial z Boehringer Ingelheim rozpoczęłaby się po zakończeniu transakcji.

Po sfinalizowaniu, transakcja ta będzie istotną zmianą w sektorze farmaceutycznym oraz ważnym wydarzeniem w historii obu spółek.

- To rozwiązanie korzystne zarówno dla spółki Boehringer Ingelheim, jak i dla Sanofi. Jest to też jeden z najważniejszych kroków w naszej historii. Odzwierciedla naszą niezmienną koncentrację na innowacyjnych sektorach rynku. Jako spółka farmaceutyczna prowadząca badania naukowe, znacząco poprawimy pozycję na rynku produktów weterynaryjnych i staniemy się jednym z największych globalnych graczy w tym segmencie. Podobieństwa pomiędzy spółkami BI oraz Sanofi pod względem kultury pracy i podejścia do biznesu gwarantują, że części biznesowe objęte transakcją będą kontynuować swój pomyślny rozwój – mówi prof. dr Andreas Barner, Prezes Zarządu spółki Boehringer Ingelheim.

- Podpisując umowy, zbliżamy się do osiągnięcia jednego z naszych najważniejszych celów strategicznych do roku 2020 – dodaje dr Olivier Brandicourt, CEO Sanofi. – Obejmiemy pozycję lidera na rynku Consumer Healthcare oraz staniemy się wiodącą, zdywersyfikowaną firmą działającą w obszarze ochrony zdrowia ludzi. Wymiana ta poszerzy nasz portfel produktów o dobrze rozpoznawalne marki, umożliwiając w perspektywie średnio- i długoterminowej kreowanie ich wartości oraz zwiększenie naszej obecność w niektórych kluczowych krajach.

Ta strategiczna wymiana tworzy fundament do osiągnięcia przez obie spółki pożądanych rozmiarów i skali w dwóch niezwykle atrakcyjnych segmentach rynku farmaceutycznego. Po pomyślnym zakończeniu transakcji jednostka biznesowa CHC spółki Boehringer Ingelheim o wartości 6,7 mld euro zostałaby przeniesiona do Sanofi. Business Unit Sanofi Merial o wartości 11,4 mld euro zostałby włączony do Boehringer Ingelheim. Transakcja obejmuje płatność gotówkową w wysokości 4,7 mld euro na rzecz Sanofi z tytułu różnicy w wartości obu jednostek biznesowych.

Źródło: informacja prasowa Sanofi

Fot. freeimages.com
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ