Partner serwisu
15 lipca 2016

Ministerstwo Zdrowia: będzie możliwość uzyskania za dopłatą także wyrobów medycznych wyższej jakości

Kategoria: Z życia branży

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na obawy wyrażone w artykule „Biedasoczewki i pacjenci”, który ukazał się 13 lipca w „Gazecie Wyborczej”.

Ministerstwo Zdrowia: będzie możliwość uzyskania za dopłatą także wyrobów medycznych wyższej jakości

Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw wprowadza – od dawna oczekiwaną i postulowaną przez pacjentów – możliwość uzyskania za dopłatą także wyrobów medycznych wyższej jakości. Będzie to możliwe dzięki stworzeniu listy refundowanych wyrobów medycznych.

Odnosząc się do obaw wyrażonych w artykule, informujemy, że Ministerstwo analizuje kwestie związane z dostosowaniem wyrobów medycznych do potrzeb pacjentów i wymagań wynikających ze stanu ich zdrowia. Rozważane jest m.in. uszczegółowienie przepisów. Resort dołoży także starań, by wypracować rozwiązania, które zagwarantują pacjentom ze stomią realizację ich prawa do prowadzenia aktywnego życia. W tym też celu zostały wydłużone konsultacje projektu do 25 lipca, aby każdy zainteresowany mógł zapoznać się z projektem i zgłosić swoje uwagi.
 

źródło: MZ
fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ